Yardım Garip bir hata

• Konuyu açan Konuyu açan Farques
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 7
  • Gösterim Gösterim 104
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Farques

Üye
Üye
Ticaret Puanı
1
Hata: Karakter attığımda, çıkıp girdiğimde veya ışınlandığımda oyunda para ve level artıyor.
Ama sadece 1 adet GM hesabında oluyor bu olay. Bir kaç deneme yaptım başka hesaplarda, başka hesabı GM yaptım tag verdim vs.
Böyle birşey olmadı.

Bu olay olurken de herhangi syserr vermiyor. Oyun tamamen sorunsuz olarak görünüyor.

Acaba bu neyden kaynaklanmış veya kaynaklanıyor olabilir ve sonradan böyle birşey ortaya çıkabilir mi normal bir oyuncu üzerinde, aklınıza gelenleri yazarsanız sevinirim.

Veritabaniyla ilgili bir bug olabilir.
O karaktere ait verileri mavicat üzerinden silmeyi dene. (Affect tablosu vs.)

muhtemelen o hesabın sql db sinde bir patlaklık vardır. yani servere res atsan bile aynı durum oluyorsa veri tutan tek yer sql db kalıyor. önerim servere res atıp başlatmadan o hesabın itemlerini ve efeklerini silip denemen olur.

Veritabaniyla ilgili bir bug olabilir.
O karaktere ait verileri mavicat üzerinden silmeyi dene. (Affect tablosu vs.)
muhtemelen o hesabın sql db sinde bir patlaklık vardır. yani servere res atsan bile aynı durum oluyorsa veri tutan tek yer sql db kalıyor. önerim servere res atıp başlatmadan o hesabın itemlerini ve efeklerini silip denemen olur.
Birkaç sistemi ekle kaldır ypatım paket hatası vs. olmuştu, acaba o esnada karakter buga düşmüş olabilir mi veya kalıcı bi hasar olmuş mudur?
Yarın tabloları komple resleyip test edeceğim.

Birkaç sistemi ekle kaldır ypatım paket hatası vs. olmuştu, acaba o esnada karakter buga düşmüş olabilir mi veya kalıcı bi hasar olmuş mudur?
Yarın tabloları komple resleyip test edeceğim.
dediğin gibi o sırada oluşmuş olma ihtimali yüksek

Yüksek ihtimalle sistem ekle çıkart kısmında buga düştü, veri tabanını sıfırladım, aynı nick ile hesap açtım sorun görünmüyor şimdilik bakalım

bu başlangıç questiyle de alakalı olabiliyor kontrol edin başlangıçta para veriyor mu veriyorsa aynı oranda mı veriyor?

bu başlangıç questiyle de alakalı olabiliyor kontrol edin başlangıçta para veriyor mu veriyorsa aynı oranda mı veriyor?
Başlangıçta 5k veriyor fakat onunla alakalı değil diye düşünüyorum. Yeni karakterlerde öyle bir problem yok. Data sıfırladıktan sonra henüz o sorun çıkmadı ama çıkar mı emin değilim. Sorun olduğunda artış bazen sabit bazen düzensiz oluyordu. Mesela sıfırlamadan önce en son won sistemi ekledim. wonu 2 won 2 won artırıyordu bazen 3 bazen 1, aynı sıra yangıda 2t bazen 2kt tarzında random şekilde artırıyor. Bir müddet bakalım böyle bi deneyeceğim. Sorun çıkmazsa bakalım sistem ekle çıkartta karakteri buga düşürmüş olma şansı diye adlandıracağım. Konuyu açma sebebim görüşler almak ve aynı hatalarla karşılaşanlar için çözüm olmak :)