Çözüldü Game Build

• Konuyu açan Konuyu açan benghostman
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 7
  • Gösterim Gösterim 910
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

benghostman

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba. Source build ederken cd /usr/src/source/Server yazıyorum gmake clean yazıyorum ve " gmake:*** No rule to make target 'clean'. Stop. " bu hatayı alıyorum. clean komutunu cd /usr/src/source/Server/game/src yazarak çalıştırıyorum. Fakat bu yolla da gmake all komutunda "gmake:*** No rule to make target 'all'. Stop." bu hatayı alıyorum. gmake clea n komutunu girmeden build işlemine başlıyor gmake all yazınca build işlemine başlıyor fakat bu sefer de
Screenshot_2.png

sonda game i oluştururken bu hatayı alıyorum. Makefile'ı mı görmüyor? anlamadım. Çıldırmak üzereyim. :) Lütfen yardımcı olun.

Ortada bir sorun yok sanırım. Yanlış konumlarda yanlış komutları deniyorsunuz.
gmake clean .../src içinde çalışır.
gmake all ../Server dizininde çalışır.

Yapmanız gereken şey;
.../src/ içine girip gmake clean ve gmake yazmanız.

Ya da:
.../Server/ dizinine girip gmake all yazmanız yeterli.

Ortada bir sorun yok sanırım. Yanlış konumlarda yanlış komutları deniyorsunuz.
gmake clean .../src içinde çalışır.
gmake all ../Server dizininde çalışır.

Yapmanız gereken şey;
.../src/ içine girip gmake clean ve gmake yazmanız.

Ya da:
.../Server/ dizinine girip gmake all yazmanız yeterli.
.../src/ gmake clean çalışıyor, gmake all hata veriyor.
.../Server/ gmake all çalışıyor, gmake clean hata veriyor. Komutları çalıştığı dizinle çalıştırıp build işlemini başlatıyorum fakat bu defa da fotoğrafta görülen hatayı veriyor. game ve db yi oluşturmuyor.

Son düzenleme:
src/ dizininde gmake all çalışmaz.
Server/ dizininde gmake clean çalışmaz.

Server/ dizinine girip gmake all yazın. Eğer başka bir hata vermezse game ve db dosyanız oluşacaktır.
lib dosyalarınızın tam olduğundan emin olun.

src/ dizininde gmake all çalışmaz.
Server/ dizininde gmake clean çalışmaz.

Server/ dizinine girip gmake all yazın. Eğer başka bir hata vermezse game ve db dosyanız oluşacaktır.
lib dosyalarınızın tam olduğundan emin olun.
Öyle yapıyorum zaten. Build işlemine başlıyor ama en sonda fotoğrafta attım hocam error veriyor. Lib dosyalarını da attım. /usr/lib içerisine. Farklı bir konuma mı atmalıyım ve attıktan sonra herhangi bir işlem uygulamalı mıyım liblerin çalışması için?

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.