Çözüldü Görev Sıfırlama (Quest)

• Konuyu açan Konuyu açan SinopLu57
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 5
  • Gösterim Gösterim 73
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

SinopLu57

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Selam Dostlar,

Npc den bir görev aldık diyelim bu görevi nasıl sıfırlayabiliriz?

Yaptığım işlem: Npc görevini aldım görevi yaptım ödülümü aldım fakat görev tek seferlik olduğu için görevi tekrar alamıyorum. Questi sildim tekrar okuttum fakat durum yine aynı acaba bu veriler nereye kaydediliyor nereden siliniyor bilgisi olan varmı?

Çözüm
Questlere bayağıdır bakmıyorum ama yanlış hatırlamıyorsam mesela bir questi tamamlamak görevi tamamlama yerinde set_state(__COMPLATE__)

en alta geliyorsun üstteki state ile paralel olacak şekilde

state __COMLATE__ begin
end

Yaptığında bu görev tamamlanmış olur. Yani nedeni olmayan boş bir stateye göndermiş oluyorsun ve bitiriyorsun.

Sen görevi sürekli almak istiyorsan bunu kaldırman gerekiyor. Ve görevi tamamlama yerinde böyle bir stateye gönderme var mı bi kontrol et yanlış hatırlamıyorsam böyleydi.
Questlere bayağıdır bakmıyorum ama yanlış hatırlamıyorsam mesela bir questi tamamlamak görevi tamamlama yerinde set_state(__COMPLATE__)

state __COMLATE__ begin
end

Yaptığında bu görev tamamlanmış olur. Yani nedeni olmayan boş bir stateye göndermiş oluyorsun ve bitiriyorsun.

Sen görevi sürekli almak istiyorsan bunu kaldırman gerekiyor. Ve görevi tamamlama yerinde böyle bir stateye gönderme var mı bi kontrol et yanlış hatırlamıyorsam böyleydi.

Çözüm

state __COMLATE__ begin
end

Evet bende state complete tanımlı ama ben şunu merak ediyorum, görev bittiğinde karaktere bir veri yazılıyordur diye düşünüyorum, state completeye dokunmadan bu veriyi kaldırmanın yolu yokmudur ki

Evet bende state complete tanımlı ama ben şunu merak ediyorum, görev bittiğinde karaktere bir veri yazılıyordur diye düşünüyorum, state completeye dokunmadan bu veriyi kaldırmanın yolu yokmudur ki
completeye düşen verileri geri almanın yolu yok diye biliyorum çünkü sen questi o stateye getirdiğin an senin karakterin için değer hep 1 oluyor. o complete kısmı da navicattaki event tablosunda mı ne tutuluyordu. mesela yohara leveli görevi de aynı şekilde çalışıyor. görevi tekrar alamıyorsun.

completeye düşen verileri geri almanın yolu yok diye biliyorum çünkü sen questi o stateye getirdiğin an senin karakterin için değer hep 1 oluyor. o complete kısmı da navicattaki event tablosunda mı ne tutuluyordu. mesela yohara leveli görevi de aynı şekilde çalışıyor. görevi tekrar alamıyorsun.
Anladım ozaman geriye tek seçenek kalıyor :D
sen ne istiyorsun görevi bitirdikten sonra aynı görevi tekrar almak mı?
Evet şimdi tam anlamıyla bunu istiyorum, ilk başta bu bitirilen görevlerin verilerini silerek aynı görevi tekrar yapmayı düşünüyordumda sanırım complete olayını 1 kere değilde 99 kere tekrar yapılsın gibi ayarlarsam sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum :D

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.