Yardım Freebsd12.4 Manuel MariaDB103

• Konuyu açan Konuyu açan nyami
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 9
  • Gösterim Gösterim 463
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

nyami

ZeRo
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
1
Freebsd 12.4 mariadb103 desteğini kaldırmış. 105 veya 106 kurula biliyor ama benim db ile start almıyor. Manuel kurulum yöntemi, yükseltme veya sorun çözümü ile ilgili bilgi arıyorum.

MySQL 8.0 ile gelen değişiklikleri uygulayın. Linkini verdiğim konudaki videoya bakarak source tarafında yapılacak düzenlemelere bakabilirsiniz.

Metin2 MySQL 8.0 Kurulumu Videolu Anlatım
Bir yanlış anlaşılma olmuş start vermiyordan kastım mariadb başlamıyor demekti. kendi db mi atınca çalışmıyor çıkartınca normal çalışıyor. tbleri manul eklemek istedim ama bu şekilde de veri ekleyince gene aynı şey oluyor ve mariadb kitlenip kalıyor.

Oyunun tablolarının sql yedeğini al. MariaDB'yi baştan temiz şekilde kurup oyun tabloları sqlden yüklemeyi dener misin?

@Whistle Eski makinadan çıkardığım yedekler ile de denedim ama tüm db çökmüş gibi start vermiyor. Çözülemedi olarak işaretleyebilirsiniz. 3 gündür gram ilerleme alamadım =(

Sadece account, common, player tabloların normal yedeklerini alıp öyle atmayı denediniz mi?

Sadece account, common, player tabloların normal yedeklerini alıp öyle atmayı denediniz mi?
Evet hatta player kısmında playerskill tb ler gibi şeyler geçmedi tek tek ekledim. Bir türlü ayarını tutturamadım. Neye gerekse eski versiyonun desteğini kaldırıyorlar. Herkesin kendi sorumluluğu güvenliği :D