Yardım freebsd versionunu yazacağım script ile hangi kodlarla öğrenebilirim

• Konuyu açan Konuyu açan ergun66
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 17
  • Gösterim Gösterim 1K
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.
dediğiniz gibi yaptım olmadı

uname: illegal option --
usage: uname [-aiKmnoprsUv]

bu hatayı veriyor aslında çok basit komutlar ama shelle uygulayınca çalışmıyor anlam veremiyorum :oops:

tabi evet yetkim root fakat gariplikler seziyorum birazda vhd ile ilgili bazen bir dosyadaki kodlar aynı olduğu halde onu farklı bir dosyaya kaydedip o şekilde sh attığımda çalışıyor aklime yazı kodlama türü geldi fakat oda utf8 doğal olarak anlamıyorum gairplikler var evet nedendir çözemedim

yanlız ben root klasöründeki yazdığım script ile kullanıyorum örneğin ./info diyorum hemen sh yi çalıştırıyor sanırım benim daha fazla yetkiye ihtiyacım var sh yi root klasöründen bir script ile çalıştırmak için doğrumudur o yetki komutu nedir acaba sorun burada sanırım

çünkü shlediğim zaman evet çakışıyor fakat ./info yazdığımda hata veriyor dediğiniz gibi yetki ile ilgili nedir çözümü acaba

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
attığınız dizinden sh ornek.sh şeklinde calistirabiliyorsanız root dizininde chmod 777 vermeniz yetecektir. dener misiniz olmazsa kernel dosyanızdan düzenleme yaparak hallederiz.

freebsd sürümünü değiştirin veya sıfırlayınız.
zaten bunu build için kullanıyorum normalde tabiki freebsd en son hangi sürümü yayınlamışsa onu kullanıyorum kullanacam server açarken

yenilediğimde sizlere geri dönüş yaparım çözülüp çözülmediği konusunda madem başka yöntemler yok

hangi sürümü kullanıyorsun eğer 9.2 ise sürümü değiştir veya tekrar yükle.
zaten bunu build için kullanıyorum normalde tabiki freebsd en son hangi sürümü yayınlamışsa onu kullanıyorum kullanacam server açarken

yenilediğimde sizlere geri dönüş yaparım çözülüp çözülmediği konusunda madem başka yöntemler yok