Çözüldü FreeBSD ve MySql Sürümleri

• Konuyu açan Konuyu açan bhtyrbyr
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 7
  • Gösterim Gösterim 4K
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

bhtyrbyr

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba iyi günler herkese. Başka bir forumda bulduğum sıfır altyapı files kurmaya çalışıyorum. Daha doğrusu şuan kurulumu yaptım ve giriş sağlayabiliyorum sunucuya. Fakat birkaç forumda gezdikten sonra kafam karıştı. İlk olarak freebsd 10.2 sürümüne kurmuştum. Fakat MySql i kurmaya çalışırken sıkıntı yaşadım. Bununda vesilesiyle kafama takılan freebsd 12.1 sürümüne geçmeye karar verdim. Tüm kurulumları tamamladım. Hatta bununla ilgili bir rehber isteyen varsa şu video faydalı olabilir. Şuan freebsd sürümüm 12.1 ve mysql sürümüm 5.6 . Kafama takılan nokta ise birkaç konuda freebsd11.3'ün 12.1'den daha iyi olduğunu en stabil sistemlerin sürümlerinin freebsd 11.3 Mysql 5.5 olduğunu söylüyorlar. Bende herhangi bir şeye başlamadan bunu tam olarak öğrenmeye çalışıyorum. Whistle hocam senin yorumunu bekliyorum açıkcası :D:D(Not: m2 geliştiricilik eğitim serinin devamını bekliyoruz hocam gelsin artık :D:D)

Metin2 Geliştiricilik Eğitim serisi devam ediyor. Kanalın bildirimlerini açtınız mı bilmiyorum. Pazartesi günü bir video yayınladım. Bazen ekstra durumlar olduğunda video atamayabiliyorum ona da yapacak bir şey yok.

Ben güncel sürümleri kullanmanızı öneririm. Kendi projemde 11.2 ve mysql 5.6 kullanıyorum. İlerleyen zamanlarda 12'ye geçebilirim.
Kuracağınız filesin gereksinimleri neyse ona göre sürüm tercihi yapın.
Konunuza eklediğiniz videoları çeken kişi @Kntybrn . Burada da açtığı konu mevcut: Sıfırdan Efsane Seviyeye Metin2 PVP eğitimi

Bu videolarla ilgili sorularınız olursa direk konu altından sorabilirsiniz. :)

Filesi paylaşan kişi filesin gereksinimi gibi bir bilgi paylaşmamış. Peki bunu dosyalardan vs. öğrenme ihtimalim var mı? Video bildirimleri açık ama gelmemiş şimdi izliyorum videoyu eline sağlık :D:D

O zaman paylaşan kişiye sormanız daha iyi olur. :)
İyi seyirler

Peki şuan freebsd 12.1 ve mysql 5.6 için ne düşünüyorsun geliştirme için mantıklı mı yoksa sürümleri 11.3 le 5.5 e çekiyim mi?

Tamamen size kalmış. 11.3 indirdiyseniz kurun. mysql 5.5 yerine 5.6 kurmanızı öneririm. Sürümler değişse de kurumları aynı zaten

Çözüm
Şuan için indirmedim elimde 10.2 ve 12.1 sürümleri var. İnternet hızımda çok iyi olduğu için 11.3 ü indirmeyi beklemeyeyim :D:Do zaman 12.1 den devam. Çok teşekkür ederim yorumların için. Konuyu çözüldü olarak kapatabilirsin.

Kolay gelsin. :) Konunuzu çözüldü işaretleyip kilitliyorum.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.