Çözülemedi FreeBSD - Makinenin Tamamen Çökmesi

• Konuyu açan Konuyu açan Kaiser
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 11
  • Gösterim Gösterim 1K
Ne yazık ki bu konuda sorulara çözüm bulunmuyor. Eğer konuda yorumlar varsa hepsini inceleyebilirsiniz. Belki sizlerin sorununuzu çözmek için için ipuçları bulabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kaiser

Admin
Admin
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, elektrik kesintisi ve devamında laptopun şarjının bitmesi sebebiyle, açık olan sanal makine;
daha sonra açmaya çalıştığımda görüntüde gördüğünüz hatayı vermeye başladı ve asla başlatmıyor. Önyükleme seçeneklerinin bulunduğu ekran bile gelmeden direkt olarak bu hatayı veriyor. Yabancı kaynakların çoğunda hatanın sebebi hdd olarak gösterilmiş fakat virtual box da kurulu olan 9.2 sorunsuz olarak çalışıyor.
Bu yüzden sorun büyük ihtimalle sadece şu an kullanmış olduğum 11.4 sürümünde mevcut.

Makinenin kendisini kurtarmaktan ziyade, klasörlerine erişmeye çalışıyorum. İhtiyacım olan yedekleri çektikten sonra tekrar sıfırdan makineyi kurarım ancak klasörlere de erişemedim bir türlü. .vhd dosyasını ayıklayıp içindeki .img dosyalarını açmayı denedim fakat açılmadı.

Çözüm olarak da sadece makineyi kaldırıp tekrar kurma işlemini uygulayabildim.
Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim..
Ekran Alıntısı.JPG

Makineye ayırdığın alan dolmuş olabilir mi?
FreeBSD forumunda şöyle bir
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
var. Ben pek anlamadım ama belki çözüm oradadır.

Merhaba @Yenicerii daha önceden başıma böyle bir olay gelmişdi. Çözüm olarak virtual box tekrardan kurup sorunu halletmişdim. .vhd zarar görrmemişdi.

Forumlara biraz bakındım anladığım kadarıyla senin dosya sistemin bozulmuş.

Merhaba @Yenicerii daha önceden başıma böyle bir olay gelmişdi. Çözüm olarak virtual box tekrardan kurup sorunu halletmişdim. .vhd zarar görrmemişdi.
Denedim fakat sonuç aynı maalesef.

Forumlara biraz bakındım anladığım kadarıyla senin dosya sistemin bozulmuş.
Bir şeylerin bozulduğu kesin de, şu durumda klasörlere falan nasıl ulaşabilirim o dert şu an :( İçinden almam gereken dosyalar var maalesef

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.