Çözülemedi Freebsd boot sorunu

Ne yazık ki bu konuda sorulara çözüm bulunmuyor. Eğer konuda yorumlar varsa hepsini inceleyebilirsiniz. Belki sizlerin sorununuzu çözmek için için ipuçları bulabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

YunusEmreOfficial

cout << "Jr. Lyrion" << endl ;
Usta Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar, bir kaç gündür şuradaki filesle uğraşıyorum. Gece sabaha kadar çalıştım. En son yorulmuşum uyuyakaldım kalktığımda pc kapalıydı. En son server build alıyodu şimdi freebsdyi açamıyorum boot menüye düşmüş ama sürekli aynı dönüyor.

1720772880733.webp

indirdiğim bsd ve files :

kaptanın vermiş olduğu bsd idi

tek ulaşabildiğim kısım burası

1720773030509.webp

Windowsta başlangıç çökse usb takıp başlangıç onarmayla düzeltiyodum bunda disk ve dvd var diskin isosunu indirdim ama bağlayamadım dvdyi deneyeceğim.

daha önce başına gelen var mı nasıl düzeltebilirim?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Sanal makine açıkken aniden güç kaybı olursa bu şekilde bozulmalar olabiliyor. Bu kadar düzeltmeye uğraşmak yerine BSD yedeğini baştan kursan daha manytıklıydı, 5 dakikalık iş. FreeBSD içindeki dosyalarının yedeğini mi almadın da bu kadar kurtarmaya uğraştın?

Sanal makine açıkken aniden güç kaybı olursa bu şekilde bozulmalar olabiliyor. Bu kadar düzeltmeye uğraşmak yerine BSD yedeğini baştan kursan daha manytıklıydı, 5 dakikalık iş. FreeBSD içindeki dosyalarının yedeğini mi almadın da bu kadar kurtarmaya uğraştın?
evet ya yedek almadım. O yüzden uğraşıyorum. Kursam tekrar packla server ve home baya karışacak başa dönsem emeklerim çöp olacak. Kurataramassam öyle yapıcam artık.

Burada yazılanları deneyebilirsin. fsck'nın zfs ile çalışıp çalışmayacağından emin değilim ancak denemekten zarar gelmez.
Ayrıca kullanıcı moduna giriş yaptıktan sonra zpool status komutunu yazıp çıkan sonucu gösterir misin?

Burada yazılanları deneyebilirsin. fsck'nın zfs ile çalışıp çalışmayacağından emin değilim ancak denemekten zarar gelmez.
Ayrıca kullanıcı moduna giriş yaptıktan sonra zpool status komutunu yazıp çıkan sonucu gösterir misin?

tabi deniycem hemen gösteriyorum

Merhaba ilk adım olarak konuyu okuyup uygulamaya karar verdim ve
Buraya fsck yazın ve enterlayın. (Eğer # yanında bir dizin adresi yazıyorsa direkt enter yapın ve sadece # işareti belirdiğinde fsck yazın)
şuradaki olayda fsck yazdığımda
1720781745622.webp

böyle bir ekran veriyo

2. olarak

zpool status komutunu yazıp çıkan sonucu gösterir misin?
bunu yaptığımda ise çıkan ekran bu şekilde

1720781816394.webp

bu arada başladığı sırada bu boot seçtiğimiz single felan seçtiğimiz ekrana gelemden bu kısma geçiyo boot kısmına indirdiğim dvdyi bi şekilde bağladım o zaman o ekran geliyo seçiyorum ama hiç bişey olmuyor yine hatalar

Merhaba ilk adım olarak konuyu okuyup uygulamaya karar verdim ve

şuradaki olayda fsck yazdığımda
17836 eklentisini görüntüle
böyle bir ekran veriyo

2. olarak

bunu yaptığımda ise çıkan ekran bu şekilde

17837 eklentisini görüntüle

bu arada başladığı sırada bu boot seçtiğimiz single felan seçtiğimiz ekrana gelemden bu kısma geçiyo boot kısmına indirdiğim dvdyi bi şekilde bağladım o zaman o ekran geliyo seçiyorum ama hiç bişey olmuyor yine hatalar
sanırım tamamen çökmüş durumda bunlardan birşey anlayabildinizmi ? eğer olmassa sıfırlamaktan başka çarem yok.

sanırım tamamen çökmüş durumda bunlardan birşey anlayabildinizmi ? eğer olmassa sıfırlamaktan başka çarem yok.
Dosya sistemi ZFS olduğu için net bir şey söyleyemem maalesef. UFS olsaydı muhtemelen bu söylediklerim sorunsuz çalışıp sorunu çözebilirdi.
Ancak tamamen çökmüş gibi görünmüyor, disk ve havuz aktif görünüyor. Sadece detaylı bir araştırmayla doğru işlemleri yapmak gerekebilir. ZFS hakkında çok fazla bilgim yok maalesef. Eğer tüm şansları değerlendirmek istersen freebsd'nin kendi resmi forum sitesinde konu açıp bu alandaki geliştiricilerden yardım talebinde bulunabilirsin. >>
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Ya da uğraşmak istemiyorsan sıfır kurulum yapabilirsin.

keşke windows tarafını kullansaydın freebsd harbiden zulüm

Dosya sistemi ZFS olduğu için net bir şey söyleyemem maalesef. UFS olsaydı muhtemelen bu söylediklerim sorunsuz çalışıp sorunu çözebilirdi.
Ancak tamamen çökmüş gibi görünmüyor, disk ve havuz aktif görünüyor. Sadece detaylı bir araştırmayla doğru işlemleri yapmak gerekebilir. ZFS hakkında çok fazla bilgim yok maalesef. Eğer tüm şansları değerlendirmek istersen freebsd'nin kendi resmi forum sitesinde konu açıp bu alandaki geliştiricilerden yardım talebinde bulunabilirsin. >>
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Ya da uğraşmak istemiyorsan sıfır kurulum yapabilirsin.
açıkcası usandım hevesim kaçtı sıfırdan kurcam.
keşke windows tarafını kullansaydın freebsd harbiden zulüm
server tarafını edilemiştim direk onun dosyalarını kullansam diğer oyun kısmıda windows kullansam sorun çıkarmaz herhalde. Hep bsd kullandım windows hiç kullanmadım o yüzden bsdden gitmiştim.

açıkcası usandım hevesim kaçtı sıfırdan kurcam.

server tarafını edilemiştim direk onun dosyalarını kullansam diğer oyun kısmıda windows kullansam sorun çıkarmaz herhalde. Hep bsd kullandım windows hiç kullanmadım o yüzden bsdden gitmiştim.
windows kısmını kullan sorun çıkarmaz bence

@Kaiser
@hasanmacit

Yorum ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Çözüm bulamadım denemediğim şey kalmadı sonuç olumsuz her ne olursa olsun anlık yedek almaya çalışın arkadaşlar başınız yanmasın ben gibi tekrar uğraşmak istemezsiniz insanda heves bırakmıyor. Windows serverde kurup bitince bsdye geçiricem.

@Kaiser
@hasanmacit

Yorum ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Çözüm bulamadım denemediğim şey kalmadı sonuç olumsuz her ne olursa olsun anlık yedek almaya çalışın arkadaşlar başınız yanmasın ben gibi tekrar uğraşmak istemezsiniz insanda heves bırakmıyor. Windows serverde kurup bitince bsdye geçiricem.
bsdye geçirmek zorunda değilsin tabi ama illa geçeceksen dikkat et makefileye ekleme yapmayı unutma yeni bir sistem dosyası eklediğinde sonradan tespiti zor olur belki.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.