Forumdaki Dolandırıcı Arkadaşlara Lütfen Müdahale Edilsin

• Konuyu açan Konuyu açan CeyPC
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 9
  • Gösterim Gösterim 165
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

CeyPC

Çaylak Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Pazartesi Günü Kendisinden Satın Aldığımız Oyun Filesine Destek Vermeyen ve Hiçbir Şekilde İletişime Geçemediğimiz Aksu Bu Arkadaş Bu forumda Rahatlıkla Gezememeli. Kendisi İle Mahkemelik Olduk ve Dolandırıldık Forum Yöneticilerin Bu konu ile ilgilenmelerini talep ediyoruz. Bizim Gibi Başkalarının da canı yanmasın. Kendisi kendi sattığı yazılımın arkasında durmuyor ve bahaneler üretiyor. Yöneticiler Tarafından iletişim kurarsanız Mahkeme Dosya Numaramıza İcra Takip ve Tazminat Dosya numarası ve Dosya Detaylarına Kadar İletebilirim. İlgilenirseniz Sevinirim. Tüm Arkadaşların da bilgisi Olsun

Merhaba,
Tarafınıza açık kaynak satışı yapılmıştır. Özelleştirme için müsait olmadığımı ve kendinize başka developer arkadaş bulabileceğinizi söylememe rağmen karşınızda ki insanı köleymişçesin 7/24 arayıp rahatsız edemezsiniz kusura bakmayın. Hala haklı olduğunuzu düşünüyorsanız hakkınızı yasal yollardan arayabileceğinizin bilgisi iletildi ve avukatım konunun takipçisidir.

Ek olarak Sizlere hiç bir zaman 7/24 destek vereceğimi ve özelleştirme isteklerinize karşılık destek vereceğimin garantisi verilmemiş olup, müsait olma durumuna göre yardımcı olabileceğim bilgisi verildi ancak siz karşınızda ki insanı satın almışçasına sürekli aramalar yaparsanız meşgüle atmama rağmen taciz edecek seviyede devam ederseniz kusura bakmayın ancak yardımcı olmamı da bu süreçten sonra beklemeyiniz. Hakkınızı yasal yollardan aramanızı beklemekteyiz. Şunu da ekleyeyim sözde beni mahkemeye verdiğinizi söylüyorsunuz ve hakkımda kesinleşmemiş karar olmasına rağmen d*olandırıcı direyerek iftira ve itibar zedelemesi yapmaktasınız. Sizi dün gece karşı dava da açılacağı bilgisi verildi ve bu davranışlarınız ile bizlerin dosyasını sağlamlaştırmasın da rol oynadığınız için teşekkür ederiz.

@Aksu, savunmanızı kanıtlı şekilde yapabilir misiniz? Ona göre konuya işlem yapalım. Satış sırasında yaptığınız konuşmalar ve sizi sürekli aramasını gösterin lütfen.

@CeyPC forumda kimseden türkçe hocası gibi dil bilgisi beklemiyoruz ancak her kelimenin başının büyük yazılamayacağı ilkokulda öğretmiş olmaları gerekiyor. Lütfen yazarken dikkatli olalım

@Aksu, savunmanızı kanıtlı şekilde yapabilir misiniz? Ona göre konuya işlem yapalım. Satış sırasında yaptığınız konuşmalar ve sizi sürekli aramasını gösterin lütfen.
Sayın @Whistle ,
Kullanıcıya Açık kaynak oyun dosyaları ve konuşma içinde de göreceğiniz üzere kurulum videosu hariç 6 adet video iletileceği bilgisi verildi. Bunun haricinde müsait olma durumuna göre destek değil, yardımcı olabileceğim bilgisi verildi. SS'lerde de göreceğiniz üzere konuşma saatlerini görebilirsiniz.

Ek olarak: Gerçekten size yardımcı olmayı bırakmam çok doğru bir karar olmuş. Gerek sabahlara kadar birebir verdiğim destekleri bile yok sayarak bunu demeniz çok manidar olmuş. Umarım kendinize maaşlı çalışan bir arkadaş bulursunuz ancak bu zihniyette zor gibi gözüküyor.
resim_2024-07-04_161040488.webp
1720098659146.webp

cey1.webp
cey2.webp
cey3.webp

Son düzenleme:
Kanıtlar için teşekkür ederim @Aksu.
@CeyPC lütfen sizde karşı savunmanızı yapınız. Sizden talep ettiklerim şunlardır;
- Oyun dosyalarının satışında destek sözü verildi mi? Verildiyse desteğin kapsamı nedir ve süresi nedir?
- Ayrıca satılan files çalışıyor mu?
- Kendisinden hangi talepleri istediniz ve olmadı.

Lütfen 24 saat içerisinde bu sorulara kanıtlarla beraber yanıt veriniz. Ayrıca şikayet konunuzda zaten süreçle ilgili mahkemelik olduğunuzu belirtmişsiniz. Gelecekte mahkeme ile ilgili de site yönetimimizi gelişmelerden haberdar edebilirsiniz.

Merhaba @Whistle ,

Kişi/firma çamur at izi kalsın taktiği ile konu açıp ne konuya müdahil olmaktadır, ne de başka bir gelişme vardır. Konunun ivedilikle sonuçlanmasını rica ederim.

Burada şunu öğrendik arkadaş bu scriptin kendisi tarafından yazıldığını editlendiğini ve düzenlendiğini iletti fakat kendisi scripti çalmış ve sattığı scriptin içerisine trojan yerleştirerek sunucumuza uzak bağlantı sağlamaya çalışmış. scripti yöneticilere birebir gönderebilirim. İncelenebilir. Satılan script arkadaşın verdiği şekilde asla çalışmıyor kendisi dosyaların bir kısmını kendisinde saklıyor bize verdiği video ve eğitimler başkası tarafından çekilmiş videolar ve bize bu videoların kendisinin olduğunu söylemiştir. Bunların kanıtları aşağıda gönderdiğim şekildedir. Arkadaş destek olamıyor çünkü kendisinin yazdığı veya yaptığı birşey olmadığından hatta çaldığından dolayı sıfır bilgi ile sadece vaktimizi çalmıştır. İşte Kanıtları .

Aşağıdaki konuşmalar dosyanın asıl sahibi ile yaptığım konuşmalar ve arkadaşın biz ondan destek isterken onun dosyaların asıl sahibinden destek istediğinin kanıtıdır.
kendisi Hayki den çaldığı yazılımı destek veremeden satmakta ve haksız kazanç elde etmektedir. 6.Resimden sonrası bizim arkadaş ile yaptığımız konuşmalar ve kendisinin cevap vermediği çünkü konu hakkında bilgisinin olmadığı o esnada diğer arkadaşlardan yardım beklediğini yazılımın orjinal satıcısından öğrenilmiştir. 7. resimde arkadaş geceleri sunucuya bağlanıp bize verdiği dosyalar çalışmadığından kendisindeki orjinal dosyalar ile kurulum yapmıştır. 8. resimde ise attığı trojanı farkettiğimizi arkadaşa anlatmaya çalıştık ama kendisi bu soruya hiç bir şekilde cevap vermemiştir. Kısacası bizim şirket olarak kimseye bir kastımız yok arkadaş bize bir yazılım satıyor ve bizimle iletişimi kesiyor o öldü bu yaralandı yalanları atıyor kimse çocuk değil başkasından alıp birşey satmak ayıp değil ama destek veremeyeceğin bir konuda hocam biz yazdık biz yaptık biz ettik diye insanları kandırıp mahçup etmek ayıp birşey kimsenin ticaretinde gözümüz yok ki neden olsun adam gibi hizmetini verirsin sonrasında da sorun olduğunda anlatırsın durumu karşı taraf ta ona göre davranır. hemen aşağıdaki resimde bu arkadaşın dosyanın orjinal sahibine sorular sorduğunu görebilirsiniz. Yani bize bende bi yerden aldım onlardan destek alıcaz deseydi biz buna yok olmaz diyecek insanlar değiliz bu çok normal fakat bu arkadaş bizi kandırıp ben yazdım ben çizdim ben oluşturdum. Sorun asla olmaz scriptte hiç bir güvenlik açığı yok kimse açık var diyemez vs. söylemlerde bulundu bütün telefon görüşmelerimizde. Sonradan farkettik ki bu arkadaş aynı konudan farklı farklı bir çok kişiyi dolandırmış ve mağdur etmiş. Mağdur ettikleri çoğu arkadaş ile de görüştük. Sizin formunuz aracılığı ile insanları dolandırıyor ve haksız kazanç elde ediyor bunun adı terbiyesizliktir. Son resimde kendisine sabahtan akşama kadar belirli aralıklarla yazdığımı ama hiç bir dönüş yapmadığını hiç bir telefon aramasına dönüş yapmadığını görebilirsiniz. Kendisini sürekli aramam çok normal çünkü bizi dolandırdı daha ötesi yok.sattığı script hatalı olduğu için kendisi yaptı bütün kurulumları. Bizi daha fazla dolandırmak isteyerek işte ücretli destek sağlarım vs. gibi dönüşler yaptı fakat kendisine güvenimiz olmadığı ve dolandırıldığımızı hissettiğimizden dolayı kendisinden böyle bir talebimiz asla olmadı bizim kendisinden bir destek talebimiz de yok sadece verdiği dosyaların neresinin ne işe yaradığını söylemesini veya bize bunla ilgili dökümantasyonu vermesi gerektiğini söyledik bize attığı 2 -3 yetersiz video bir dökümantasyon değildir. Bir yazılım satın alındığında gerekli eğitimlerin verilmesi yazılım satışının içerisine dahildir. bilmediğimiz yazılımı kullanamadığımız scripti biz ne yapabiliriz ?
Ekran görüntüsü 2024-07-05 164226.webp
Ekran görüntüsü 2024-07-05 164300.webp
Ekran görüntüsü 2024-07-05 165010.webp
Ekran görüntüsü 2024-07-05 164650.webp
Ekran görüntüsü 2024-07-05 164319.webp
Ekran görüntüsü 2024-07-05 164300.webp
Ekran görüntüsü 2024-07-05 164650.webp

Dosya Eklentileri

• Ekran görüntüsü 2024-07-04 162110.webp
    Ekran görüntüsü 2024-07-04 162110.webp
    24,3 KB · Gösterim: 8
  • Ekran görüntüsü 2024-07-05 164333.webp
    Ekran görüntüsü 2024-07-05 164333.webp
    52,7 KB · Gösterim: 7
  • Ekran görüntüsü 2024-07-05 165010.webp
    Ekran görüntüsü 2024-07-05 165010.webp
    36,9 KB · Gösterim: 7
  • Ekran görüntüsü 2024-07-05 164226.webp
    32,4 KB · Gösterim: 13
Merhaba,
Tarafınıza açık kaynak satışı yapılmıştır. Özelleştirme için müsait olmadığımı ve kendinize başka developer arkadaş bulabileceğinizi söylememe rağmen karşınızda ki insanı köleymişçesin 7/24 arayıp rahatsız edemezsiniz kusura bakmayın. Hala haklı olduğunuzu düşünüyorsanız hakkınızı yasal yollardan arayabileceğinizin bilgisi iletildi ve avukatım konunun takipçisidir.

Ek olarak Sizlere hiç bir zaman 7/24 destek vereceğimi ve özelleştirme isteklerinize karşılık destek vereceğimin garantisi verilmemiş olup, müsait olma durumuna göre yardımcı olabileceğim bilgisi verildi ancak siz karşınızda ki insanı satın almışçasına sürekli aramalar yaparsanız meşgüle atmama rağmen taciz edecek seviyede devam ederseniz kusura bakmayın ancak yardımcı olmamı da bu süreçten sonra beklemeyiniz. Hakkınızı yasal yollardan aramanızı beklemekteyiz. Şunu da ekleyeyim sözde beni mahkemeye verdiğinizi söylüyorsunuz ve hakkımda kesinleşmemiş karar olmasına rağmen d*olandırıcı direyerek iftira ve itibar zedelemesi yapmaktasınız. Sizi dün gece karşı dava da açılacağı bilgisi verildi ve bu davranışlarınız ile bizlerin dosyasını sağlamlaştırmasın da rol oynadığınız için teşekkür ederiz.
Seni o kadar aramamın sebebi meşkule atmamış ve bizi dolandırıp ortadan kaybolmaya çalışman çünkü bir dolandırıcısın Faturan yok vergin yok. Telefonları açmayarak kurtulabileceğini sanıyorsun fakat bu ülkede hukuk var mahkeme var hiç merak etme parasında gerçekten değiliz. Yaptığın saygısızlık ve terbiyesizliğin insanları dolandırmanın bu kadar basit olmadığını bilmen için dava açtık sana ve sonuna kadar da devam edeceğiz. Mahkeme süreci başladığından ve delil karartma unsurlarının çok büyük olduğundan dolayı telefon konuşmalarımızı paylaşamıyorum buradan. Sorun yok forumda böyle gezinmene müsade etseler de insanları dolandırmaya devam etsen de gerçek ortaya çıktığında o tazminatı ödediğinde bizim içimiz gerçek mana da soğuyacak. Sen çok terbiyesiz bir insansın ama hiç sorun değil.

Hala çamur at izi kalsın taktiği ile ilerliyorsunuz tebrik ederim. Yazdığınız mesaja istinaden birazdan gerekli açıklamalar yapılacaktır. Sözde dolandirdigim kim varmış gelsin göstersin kendisini veya kimden ne calmisim. Neyse hala iftiralara devam ediyorsunuz ve benim açacağım dava için elimdeki dosyayı güçlendirmeye olanak sağlamaya devam edin siz. Anca siz bu seviyede devam edersiniz. Sözde kendinizce laf sokup engellemekle de olmuyor bu işler
Ekleme;
Burada şunu öğrendik arkadaş bu scriptin kendisi tarafından yazıldığını editlendiğini ve düzenlendiğini iletti fakat kendisi scripti çalmış ve sattığı scriptin içerisine trojan yerleştirerek sunucumuza uzak bağlantı sağlamaya çalışmış. scripti yöneticilere birebir gönderebilirim. İncelenebilir. Satılan script arkadaşın verdiği şekilde asla çalışmıyor kendisi dosyaların bir kısmını kendisinde saklıyor bize verdiği video ve eğitimler başkası tarafından çekilmiş videolar ve bize bu videoların kendisinin olduğunu söylemiştir
Hiç bir zaman dosyaların yapımcısı ben olduğum bilgisi size verilmedi. Kafanıza göre çevirip çevirip bir şeyler uydurmaya son veriniz. Ek olarak çaldığımı kanıtlamanızı whatsapp üzerinden sorduğumda ise hakaretler ederek engellemeniz de ayrı bir manidar.

6.Resimden sonrası bizim arkadaş ile yaptığımız konuşmalar ve kendisinin cevap vermediği çünkü konu hakkında bilgisinin olmadığı o esnada diğer arkadaşlardan yardım beklediğini yazılımın orjinal satıcısından öğrenilmiştir
Kimden ne cevap beklediğim sizi hiç bir zaman ilgilendirmez. Her sorunuzun ardından telefonla arayarak bilgi aktarımını birebir yapmama rağmen hiç destek olmadı demenize de hala anlam veremiyordum ancak bugün ki mesajınızdan sonra anlam verdim. Telefon üzerinden saatlerce biz seninle aşk yaşadık o zaman :). Başka anlamı kalmıyor bir insan, bir insanla neden saatlerce telefonda konuşsun başka.
7. resimde arkadaş geceleri sunucuya bağlanıp bize verdiği dosyalar çalışmadığından kendisindeki orjinal dosyalar ile kurulum yapmıştır.
Ben becereksizim kurulum yapamadım demiyorsun da dosya saklıyor diyorsun burada dosyaları kime verirsem vereyim herkes sorunsuz kurulum yapar. hatta direkt olarak link'i sen paylaş istersen.

8. resimde ise attığı trojanı farkettiğimizi arkadaşa anlatmaya çalıştık ama kendisi bu soruya hiç bir şekilde cevap vermemiştir.
Bunu bile bana telefonda aktardınız. Trojen olmadığının ve pvp serverlerin dosyalarında bu tarz durum olduğu bilgisini verdiğim de neden itiraz etmediniz de şimdi hala trojen lafını çeviriyorsun.

Kısacası bizim şirket olarak kimseye bir kastımız yok arkadaş bize bir yazılım satıyor ve bizimle iletişimi kesiyor o öldü bu yaralandı yalanları atıyor kimse çocuk değil başkasından alıp birşey satmak ayıp değil ama destek veremeyeceğin bir konuda hocam biz yazdık biz yaptık biz ettik diye insanları kandırıp mahçup etmek ayıp birşey kimsenin ticaretinde gözümüz yok ki neden olsun adam gibi hizmetini verirsin sonrasında da sorun olduğunda anlatırsın durumu karşı taraf ta ona göre davranır.
Evet kastınızın olmadığını çok güzel görüyorum. Özelden ettiğiniz hakaretleri paylaşmıyorum bile ki sizin seviyenize düşmemek için. Size hiç bir zaman destek paketi satılmadı. Destek anlaşması da yapılmadı. Yoksa siz yaptınız da ödemesini kime gönderdiniz merak ediyorum.
Yani bize bende bi yerden aldım onlardan destek alıcaz deseydi biz buna yok olmaz diyecek insanlar değiliz bu çok normal fakat bu arkadaş bizi kandırıp ben yazdım ben çizdim ben oluşturdum. Sorun asla olmaz scriptte hiç bir güvenlik açığı yok kimse açık var diyemez vs. söylemlerde bulundu bütün telefon görüşmelerimizde.
Telefon görüşmemizde de yazılı olarak da size hiç bir zaman ben çizdim, oluşturdum demedim. Açık olup olmadığını sordunuz ve size hiç bir zaman %100 açıksız diyemem dedim. İllaki açıkları vardır/çıkabilir dedim. Bunu kimse de size garanti sunamaz. Sözde Siber güvenlikçisiniz bunu sizin de biliyor olmanız lazım.

Sonradan farkettik ki bu arkadaş aynı konudan farklı farklı bir çok kişiyi dolandırmış ve mağdur etmiş.
Kimi dolandırmışım çok merak ediyorum. Senin gibi 2 tane ergen ruhlu arkadaş hariç bu zamana kadar hakkımda 1 tane bile şikayet konusu yok olamazda. Çünkü sizin gibi bir zihniyet içinde değilim ancak kendimi de size köle yapacak değilim kusura bakmayın.

Son resimde kendisine sabahtan akşama kadar belirli aralıklarla yazdığımı ama hiç bir dönüş yapmadığını hiç bir telefon aramasına dönüş yapmadığını görebilirsiniz. Kendisini sürekli aramam çok normal çünkü bizi dolandırdı daha ötesi yok.
O arada bile sizi 3 kere meşgüle atmama rağmen ısrarla aramaya devam ederseniz numaranızı kara listeye eklerim ve ulaşmamanız normal. Hem yazılı, hemde aynı anda sesli taciz edemezsiniz kimseyi. Kimse sizin köleniz değildir!!.

sattığı script hatalı olduğu için kendisi yaptı bütün kurulumları.
Çünkü sizin gibi becereksiz kişilik kurulum videosu olmasına rağmen 2 gün boyunca kurulum yapamadınız ve müşteri memnuniyeti açısından ücretsiz aynı dosyalar ile kurulum sağladım ama yine yok. Hem beceriksiz, Hemde terbiyesiz bir insansınız artık bunu kabul ediniz.

Bizi daha fazla dolandırmak isteyerek işte ücretli destek sağlarım vs. gibi dönüşler yaptı fakat kendisine güvenimiz olmadığı ve dolandırıldığımızı hissettiğimizden dolayı kendisinden böyle bir talebimiz asla olmadı bizim kendisinden bir destek talebimiz de yok s
Sizden hiç bir zaman ücretli destek vereceğim diye bir şey kullanmadım. Hatta kendiniz bunu teklif ettiniz ve bunu yine kabul etmeyip başka birisiyle çalışmanız gerektiğini söyledim. Utanacağınızı bilsem SS bile atarım ama utanmaz bir insan olduğunuz için gerek duymuyorum.

sadece verdiği dosyaların neresinin ne işe yaradığını söylemesini veya bize bunla ilgili dökümantasyonu vermesi gerektiğini söyledik bize attığı 2 -3 yetersiz video bir dökümantasyon değildir. Bir yazılım satın alındığında gerekli eğitimlerin verilmesi yazılım satışının içerisine dahildir.
Size vereceğimi söyledim dökümasyonları sorunsuz olarak teslim ettim. Bundan sonrası için yapacağınız özelleştirme işlemleri ekstraya girer ve bu konu da destek vermeyeceğimi ücretiyle developer bulmanız gerektiğini söyledim. Çünkü sizin gibi bir zihniyette ki insan ile çalışmak istemediğimi söyledim. İyi ki bu kararı verip size söyledim ki ipler oradan sonra koptu.

Son düzenleme:
Merhaba @CeyPC konudaki şikayetiniz üzere satışa kadar olan sohbetlerinizde size destek verilip verilmediğiyle ilgili sorular yönetmiştim.
Kanıtlar için teşekkür ederim @Aksu.
@CeyPC lütfen sizde karşı savunmanızı yapınız. Sizden talep ettiklerim şunlardır;
- Oyun dosyalarının satışında destek sözü verildi mi? Verildiyse desteğin kapsamı nedir ve süresi nedir?
- Ayrıca satılan files çalışıyor mu?
- Kendisinden hangi talepleri istediniz ve olmadı.

Lütfen 24 saat içerisinde bu sorulara kanıtlarla beraber yanıt veriniz. Ayrıca şikayet konunuzda zaten süreçle ilgili mahkemelik olduğunuzu belirtmişsiniz. Gelecekte mahkeme ile ilgili de site yönetimimizi gelişmelerden haberdar edebilirsiniz.

Bu mesajımda bahsettiğim her soruya kısa, net ve kanıtlı bir şekilde cevapları iletmeniz gerekiyordu. Size 24 saat süre tanındı ancak süre dolduktan sonra konuya yorum yapmışsınız ve daha önceki şikayetleriniz için istenilen kanıtları sunmamışsınız. Yeni iddialarda bulunmuşsunuz. Gelinen noktada forum yönetimi olarak şu an için yapabileceğim tek şey mahkeme sonuçlanana kadar bu konuyu kilitlemek olacak. Mahkeme kararına göre gerekli işlem yapılır. Lütfen her ikinizde süreçle ilgili bana bilgi versin.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.