Çözüldü Filesin MySQL sürümünü düşürme

• Konuyu açan Konuyu açan nebnebsen
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 5
  • Gösterim Gösterim 904
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

nebnebsen

Geliştirici
Geliştirici
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba,

Elimde olan bi files var. MySQL 5.6 kullanıyor. Bu sürümü MySQL 5.5'e nasıl düşürebilirim?

MySQL 5.6 ve 5.5 arasında kod bakımından bir fark yok.

5.6 nın SQL dosyalarını alıp, her birindeki bazı komutları 5.5 e uyarlayarak, MySQL 5.5 yüklü olan bir makineye import edebilirsin.

Tam olarak hangi komutların değişmesi gerektiğini hatırlamıyorum ama import ederken zaten hata verecektir, hata veren kısımları 5.5 SQL dosyalarından bakarak değiştirebilirsin.

konu ile alakasız ama neden düşürmek istiyorsun ? aralarında fark yok denecek kadar az ve hiç değilse 5.6 5.5 ten daha iyi.

konu ile alakasız ama neden düşürmek istiyorsun ? aralarında fark yok denecek kadar az ve hiç değilse 5.6 5.5 ten daha iyi.
9.2 sürümünde çalıştırıcam filesi. 5.5 yüklü ama 5.6 yükseltme pkg çalışmadığı için çalışmıyor. Diğeride uzun sürüyor. Pek bir fark olmadığını duymuştum o yüzden düşürmek daha mantıklı geldi.

MySQL 5.6 ve 5.5 arasında kod bakımından bir fark yok.

5.6 nın SQL dosyalarını alıp, her birindeki bazı komutları 5.5 e uyarlayarak, MySQL 5.5 yüklü olan bir makineye import edebilirsin.

Tam olarak hangi komutların değişmesi gerektiğini hatırlamıyorum ama import ederken zaten hata verecektir, hata veren kısımları 5.5 SQL dosyalarından bakarak değiştirebilirsin.
Deniycem hocam teşekkürler.

Düşürdüm. MySQL 5.6 dan bazı tabloları (account, common, player gibi) aldım, MySQL 5.5 üzerindeki tablolar ile değiştirdim. Game ve db kullandığı useri manuel elimde açtım ve oldu

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.