Çözüldü Filesi Türkçeleştirirken Aldığım Syserr Hatası

• Konuyu açan Konuyu açan holyboyas01
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 4
  • Gösterim Gösterim 613
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

holyboyas01

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Hocam merhabalar bir filesi türkçeleştirmeye çalışırken bir hata alıyorum da çözüm için yardımcı olabilir misiniz ?
Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
0201 21:13:00796 :: ui:3189: RuntimeWarning: tp_compare didn't return -1 or -2 for exception

0201 21:13:00797 ::
introLogin.py(line:516) __LoadScript
ui.py(line:2858) LoadScriptFile
ui.py(line:2924) LoadChildren
ui.py(line:3189) LoadElementExpandedImage

LoginWindow.__LoadScript.LoadObject - <type 'exceptions.RuntimeError'>:Failed to load image (filename: locale/it/ui/serverlist.sub)

0201 21:13:00797 :: ============================================================================================================
0201 21:13:00797 :: Abort!!!!

Çözüm
Hocam merhabalar bir filesi türkçeleştirmeye çalışırken bir hata alıyorum da çözüm için yardımcı olabilir misiniz ?
İki seçeneğiniz var.

1- locale packin içindeki locale/tr dizinini locale/it olarak değiştirin. Yani tr olarak değiştirdiğiniz klasörü tekrar it olarak kaydedin. Bunu yapmak filesi Türkçe'ye çevirmenize engel olmaz. Önemli olan içerik kısmıdır.

2- Ben locale/tr şeklinde kullanmak istiyorum diyorsanız, bunu yaptıktan sonra pack dosyalarının tamamını açıp notepad++ ile toplu olarak "locale/it" araması yapıp, çıkan sonuçlara göre bu dizinleri locale/tr olarak değiştirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde dosya dizinleri uyuşmadığı için client, dosyaları bulamayacaktır.
Locale cfg dosyasında değişiklik yaptınız mı? Siz pack dosyasının içindeki /it yazan yeri /tr olarak çevirmişsiniz ama client dosyaları hala /it içerisinde arıyor. Locale cfg kontrol edin.

İki seçeneğiniz var.

1- locale packin içindeki locale/tr dizinini locale/it olarak değiştirin. Yani tr olarak değiştirdiğiniz klasörü tekrar it olarak kaydedin. Bunu yapmak filesi Türkçe'ye çevirmenize engel olmaz. Önemli olan içerik kısmıdır.

2- Ben locale/tr şeklinde kullanmak istiyorum diyorsanız, bunu yaptıktan sonra pack dosyalarının tamamını açıp notepad++ ile toplu olarak "locale/it" araması yapıp, çıkan sonuçlara göre bu dizinleri locale/tr olarak değiştirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde dosya dizinleri uyuşmadığı için client, dosyaları bulamayacaktır.

Çözüm
İki seçeneğiniz var.

Hocam çok çok teşekkür ediyorum hallettim.Filesi tamamen Türkçe hale getirdim sayenizde , çok sağolun.

Son düzenleme:
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.