Yardım FİLES GCC SÜRÜM YÜKSELTME

• Konuyu açan Konuyu açan Tebair
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 2
  • Gösterim Gösterim 932
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Tebair

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar kullandığım files gcc49 bildiğiniz gibi artık destek kesildiği için build edemiyorum manuel olarak da indirmeyi bulamadım filesin sürümünü yükseltmek istiyorum gcc8 9 10 herneyse artık nasıl yapabilirim? Ya freebsd ye gcc49 kurulumu yapıcam ya da files sürümünü yükselticem (Freebsd değiştiremem)

freebsd eskiyse paket kurulumu yapamadığından mecburi olarak zaten değiştirmen gerek, eğer paket kurulumu yapabiliyorsan bunun için videolar mevcut fakat bilmiyorsan zorlanabilirsin. eray adminin udemy kursuna bakabilirsin

Videodakileri uygula. Daha sonra makefile dosyalarında gcc9 olarak düzelt. Birçok warning alacaksın muhtemelen ama bu build almana engel değil. Daha sonra warningleri çözersin.

Edit: gcc9 olarak düzelt dedim ama gcc10 falanda deneyebilirsin. Ben bu şekilde gcc11 yapmıştım. Gcc11 yaptığında iki üç tane error veriyor. Konuda paylaşırsan çözeriz. Uğraşamam diyorsan gcc9 yap warningleri çöz geç.