Çözüldü Envanterde item çıkarırken 1 saniye geç değiştirmesi.(Videolu Örnek)

• Konuyu açan Konuyu açan asilords
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 8
  • Gösterim Gösterim 108
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

asilords

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
X serverinde zırh değişitirdiğimde anında envantere gelirken, kendi serverimde 1 saniye gecikmeli oluyor bunun nedeni nedir?

YAVAŞ OLAN

HIZLI OLAN

Çözüm
const DWORD MAX_RECV_COUNT = 4;
const DWORD SAFE_RECV_BUFSIZE = 8192;
DWORD dwRecvCount = 0;

if (dwRecvCount++ >= MAX_RECV_COUNT - 1 && GetRecvBufferSize() < SAFE_RECV_BUFSIZE
&& m_strPhase == "Game")
break;
Burası ile alakalı kapatmak sana kalmış ya da buf size artırmak
Senin server lokalhostta mı çalışıyor yoksa kiralık sunucuda mı?

Son düzenleme:
Pek çok sebebi olabilir, sunucu makinası, internet hızı, oyuncunun internet hızı veya bunlardan bağımsız olarak dosyalardaki türlü değişiklikler, örneğin bir altyapıda item kullanımı esnasında ekstra kontroller eklenmiş olabilir, ekstra olarak computepoints tarzı fonksiyonlar çağrılıyor olabilir, dosyalar arasında optimizasyon farkı olabilir, yani çok fazla şeyden olabilir, bunu tespit etmeniz biraz zor.

Pek çok sebebi olabilir, sunucu makinası, internet hızı, oyuncunun internet hızı veya bunlardan bağımsız olarak dosyalardaki türlü değişiklikler, örneğin bir altyapıda item kullanımı esnasında ekstra kontroller eklenmiş olabilir, ekstra olarak computepoints tarzı fonksiyonlar çağrılıyor olabilir, dosyalar arasında optimizasyon farkı olabilir, yani çok fazla şeyden olabilir, bunu tespit etmeniz biraz zor.
Alt yapı martynin 5.2 , sanırım limit koymuş ve ya çeşitli değişikliklerden böyle oluyor

DWORD dwRecvCount = 0;

if (dwRecvCount++ >= MAX_RECV_COUNT - 1 && GetRecvBufferSize() < SAFE_RECV_BUFSIZE
&& m_strPhase == "Game")
break;

Çözüm
DWORD dwRecvCount = 0;

&& m_strPhase == "Game")
break;
Kapattığımda ne gibi sorun olur kısa bir açıklama yapabilir misiniz?

Kapattığımda ne gibi sorun olur kısa bir açıklama yapabilir misiniz?
Kendi serverinizde az oyuncuyla yada sadece kendiniz oyundayken böyle bir problem yaşıyorsanız ve bunu arttırdığınızda çözülüyorsa bu sadece pansuman olur, bu durumda eğer yavaşlık sadece zırh çıkartıp takarken değil de farklı aksiyonlarda da mevcutsa sorunun kaynağını bulmanız gerekebilir ama bu konu özelinde konuşursak, bu kodu KESİNLİKLE komple kaldırmayın! Hem güvenlik açısından hem yüksek online sayılarında paket problemleriyle karşılaşmamak için mutlaka bu kodu tutmalısınız, zamanında başta Marty olmak üzere kaldırmayı deneyenler oldu ama çoğu test aşamasından ve feedbacklerden sonra geri adım attı, benim kullandığım şekilde atayım, yorum kısmında da bilgi vermiştim bakabilirsiniz;

C++:
Genişlet Daralt Kopyala
    // INFO: Explanation is needed for MAX_RECV_COUNT and SAFE_RECV_BUFSIZE..
    //       Ymir set it to 4 and set bufsize 8KB but it was 2004 when they were doing it,
    //       4 is too low for nowadays. (Because internet speeds are much higher now) but it doesn't make sense to make it something like 64, (Like some other devs)
    //       Because thats too much for live server (Ex: 3.000 online players and 1Gbit internet speed, it's still too much)
    //       This feature should definitely NOT be removed!
    //       If the restriction is removed on a server with very high player counts, players may be kicked out of the game due to packet problems.
    //       In my opinion, 16 and 8KB would be the ideal setting for this ones. - [MT2Dev Note] - 21/02/2024
    const DWORD MAX_RECV_COUNT    = 16;
    DWORD dwRecvCount = 0;

Kendi serverinizde az oyuncuyla yada sadece kendiniz oyundayken böyle bir problem yaşıyorsanız ve bunu arttırdığınızda çözülüyorsa bu sadece pansuman olur, bu durumda eğer yavaşlık sadece zırh çıkartıp takarken değil de farklı aksiyonlarda da mevcutsa sorunun kaynağını bulmanız gerekebilir ama bu konu özelinde konuşursak, bu kodu KESİNLİKLE komple kaldırmayın! Hem güvenlik açısından hem yüksek online sayılarında paket problemleriyle karşılaşmamak için mutlaka bu kodu tutmalısınız, zamanında başta Marty olmak üzere kaldırmayı deneyenler oldu ama çoğu test aşamasından ve feedbacklerden sonra geri adım attı, benim kullandığım şekilde atayım, yorum kısmında da bilgi vermiştim bakabilirsiniz;

C++:
Genişlet Daralt Kopyala
    // INFO: Explanation is needed for MAX_RECV_COUNT and SAFE_RECV_BUFSIZE..
    //       Ymir set it to 4 and set bufsize 8KB but it was 2004 when they were doing it,
    //       4 is too low for nowadays. (Because internet speeds are much higher now) but it doesn't make sense to make it something like 64, (Like some other devs)
    //       Because thats too much for live server (Ex: 3.000 online players and 1Gbit internet speed, it's still too much)
    //       This feature should definitely NOT be removed!
    //       If the restriction is removed on a server with very high player counts, players may be kicked out of the game due to packet problems.
    //       In my opinion, 16 and 8KB would be the ideal setting for this ones. - [MT2Dev Note] - 21/02/2024
    const DWORD MAX_RECV_COUNT    = 16;
    DWORD dwRecvCount = 0;
Anladım, teşekkürler bilgi için .16 da bırakıyorum.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.