Çözülemedi Ejder Questi ekledim kristal odaya ışınlanıyor fakat geri atıyor

• Konuyu açan Konuyu açan nesterali
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 17
  • Gösterim Gösterim 867
Ne yazık ki bu konuda sorulara çözüm bulunmuyor. Eğer konuda yorumlar varsa hepsini inceleyebilirsiniz. Belki sizlerin sorununuzu çözmek için için ipuçları bulabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

nesterali

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Selamın Aleyküm herkese
Yardımcı olacak herkese teşekkür ederim.
kristal oda için sura hayaleti Questi ekledim kristal odaya ışınlanıyor fakat 2 saniye sonra tekrar sura hayaletinin yanına ışınlanıyor.
2. olarakta kristal oda boş sadece mavi ejder koymak istiyorum.

Elimde src yok malesef caphtalı sistem yükleyemiyorum.
filesime orjinal eklenmiş questi dosya olarak paylaştım altta . orjinalinde sura hayaletine tıklayınca ekrana birşey gelmiyordu neyi problemlidir acaba onu anlayamadım

Dosya Eklentileri

.start dosyaları yerine direk .quest dosyalarını ekleyebilir misiniz?
krıstal odadan atma problemini giderdim. internet üzerinden quest bulup denedim fakat ejderha sistemi yok sanırım serverde sura hayaleti boştu tıklandıgında birşey gelmiyordu bunun için bi quest indirdim bir kaçtane fakat sadece sura hayaletine kıvrık verip kristal odaya gitmeye yarıyor. ordaki ejderi öldürünce tekrar sura hayaletine atmıyor ejder 3 5 dakikada bir tekrar cıkıyor. yüklediğim questi sildim işime yaramadığı için. sonuç olarak elde var 0
Nasıl bir yol izleyebilirim acaba sura ruhundan kristal odaya ejderi öldürdükten sonra sura ruhuna geri gönderme işlemlerini

teşekkür ederim ama ejder hayla 3 5 saniye sonra tekrar geliyor ve sura ruhuna geri dönüş yapmıyor. vaktiniz var ise tw ile kontrol etme şansınız olurmu

sadece ejderi öldürdükten sonra belirli sürede sura ruhuna geri atması benim işimi göreceğini düşünüyorum mobun süresi ayarlanır kolay bi şekilde

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
dungeon dosyalarınızda bi problem olabilir mi ? ejder süresi orda diye biliyorum

Yeni nesil oyuncular çoğunlukla artık ejderi kestikten sonra dışarı atılmayı beklemiyor. İşlerini bitirir bitirmez dışarı çıkıyor sonraki set için hazırlanıyorlar. En azından oynadığım son serverlarda durum hep böyleydi.
Bunu da göz önünde bulundurun bence. Yani sura ruhuna geri atmayı çözemezseniz, içerideki sura ruhuna ejderi kestikten sonra çıkış yapma görevi verin. Zaten içeriden kasıtlı olarak çıkmayan olursa, yeni set başlandığında içeridekiler otomatik olarak dışarı atılıyor tabi quest sağlamsa.

Ben içeriye savaşçı ruhu eklemiştim çıkış için :D

Yeni nesil oyuncular çoğunlukla artık ejderi kestikten sonra dışarı atılmayı beklemiyor. İşlerini bitirir bitirmez dışarı çıkıyor sonraki set için hazırlanıyorlar. En azından oynadığım son serverlarda durum hep böyleydi.
Bunu da göz önünde bulundurun bence. Yani sura ruhuna geri atmayı çözemezseniz, içerideki sura ruhuna ejderi kestikten sonra çıkış yapma görevi verin. Zaten içeriden kasıtlı olarak çıkmayan olursa, yeni set başlandığında içeridekiler otomatik olarak dışarı atılıyor tabi quest sağlamsa.

Ben içeriye savaşçı ruhu eklemiştim çıkış için :D
benim daha öncede gördüğüm bi serverde ejderi öldürükten sonra belirli bi süre sonra geri sura ruhuna atıyordu ejder süresi yenileniyordu. şuanda whistlenin questi yükledim ejder süresi doldu 1 saat odadan atmadı. ejder bitecek dışarıya cıksın veya dediğiniz gibi içerideki sura ruhuna cıkış görevi verip süre yenileme yapılabilir ama bilgim yok malesef okadar yardımcı olabilecekseniz tw gönderebilirim

Yarım saat kadar sonra müsait olacağım eğer vaktiniz varsa bakabilirim.

benim daha öncede gördüğüm bi serverde ejderi öldürükten sonra belirli bi süre sonra geri sura ruhuna atıyordu ejder süresi yenileniyordu. şuanda whistlenin questi yükledim ejder süresi doldu 1 saat odadan atmadı. ejder bitecek dışarıya cıksın veya dediğiniz gibi içerideki sura ruhuna cıkış görevi verip süre yenileme yapılabilir ama bilgim yok malesef okadar yardımcı olabilecekseniz tw gönderebilirim
Kendi kullandığım quest dosyaları. Ejderi kestikten bir süre sonra bende atıyor. Belki atmamasının sebebi başka bir nedenden dolayıdır. Önceki questin kalıntılarını temizlediniz mi? Birde eğer serveriniz geliştirme sürecindeyse player.quest tablosunu sıfırladıktan sonra tekrar deneyin. Sıfırlama işlemini yapmadan önce oyunu kapatmayı unutmayın.

Oyuncuların dışarı çıkartan kod ise bu.
Lua (Quest):
Genişlet Daralt Kopyala
        function warp_all_from_lair()
            local settings = dragon_lair_access.get_settings()
            warp_all_in_area_to_area(settings.room_area.first.x, settings.room_area.first.y, settings.room_area.last.x, settings.room_area.last.y, settings.warp_out.first.x, settings.warp_out.first.y, settings.warp_out.last.x, settings.warp_out.last.y)
            game.set_event_flag("dragon_lair_alive", 0) -- dragon is dead
            char_log(0, 'LAIR', 'WARP ALL')
        end

İzin verilen süre dolduğunda oyuncuları dışarı atar.
Lua (Quest):
Genişlet Daralt Kopyala
        when blue_dragon_timer.server_timer begin
            game.set_event_flag("dragon_lair_timer_used", 0)
            if game.get_event_flag("dragon_lair_alive") == 1 then
                notice_multiline(gameforge.dragon_lair_access._150_notice, notice_all)
            else
                notice_multiline(gameforge.dragon_lair_access._160_notice, notice_all)
            end
            dragon_lair_access.warp_all_from_lair()
        end

evet kesinlikle olabilir geliştirme olarak değilde server online şuanda 5 10 onlinede giriş yapıyor. quest kalıntılarını tam anlamıyla temizliyememiş olabilirim çünkü 3 5 quest denedim silmem gerektiğinide bilmiyorumdum :/ silinecek hangi dosyalar nerden silinecek nerelere yükleme yapmıştır bu konudada yardıma muhtacım :(

Aktif bir serverde bu şekilde düzenlemeler yapmak doğru değil. Bu yüzden sakın player.quest tablosunu sıfırlamayın. :D

Filesinizi local makinaya geçirin ve düzenlemeleri localde gerçekleştirin. Eğer düzelirse ana serverde uygulayabilirsiniz.

Kalıntıları tek tek silmekle ugrasmak istemiyorsanız Make.sh Sistemi Kurulum sh make sistemini kurabilirsiniz bir listeye questleri ekliyorsunuz komutu kullanınca tüm questleri temizliyip listedeki questleri tekrar ekliyor ve kalıntıların gitmiş oluyor

Ek olarak online olan bir fileste quest ekleyip silmek reload komutlarını kullanmak kötü sonuçlara yol açabilir.

Dün gece tw ile bağlanıp baya bir uğraştık. Eski quest kalıntılarını defalarca silip, hem konuda verilen, hemde bende sorunsuz çalışan questi defalarca yükledim denedik ama içeri girmesine rağmen ejder gelmiyor.

@Whistle in verdiği questte ise ejder geliyor fakat kessek bile 1 dk sonra yeniden ejder doğuyor(süreyi regen.txt den çekmiyor) , odadan dışarı atmıyor ve dahası defalarca da kessek "Ejderi kesmek için şu kadar zaman kaldı" diyip 1 saatlik süre işlemeye devam ediyor. Tahminimce, benden önce de ve benimle de çok kez deneme yapıldığı için her ne kadar silsek de questler çorba oldu sanırım. Aklıma sh make geldi fakat deneyimim olmadığı için ve Server online olduğu için emin olmadığım bir işe kalkışmak istemedim. Bu bilgileri de sizlere aktarmak istedim.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.