Yardım DLL dosyalarını exe'ye gömmek istiyorum

• Konuyu açan Konuyu açan xplarges
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 8
  • Gösterim Gösterim 182
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

xplarges

Premium Üye
Premium Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar,

Başlıktada belirttiğim gibi, resimdeki klasörde dosya sayısını azaltmak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

DLL dosyaları hariç onlarda azaltılabiliyorsa, exe'ye gömülebiliyorsa onlar hakkında da görüşlerinize açığım.

İyi forumlar dilerim.

1719449159787.webp

Son düzenleme:
Direkt dll leri exe'ye gömen bi program vardı ama ne kadar sağlıklıydı hatırlamıyorum. Dll boyutunu kontrol etmrk için zamanımda bu kod kullanılıyodu, kendi dll lerinize göre uyarlarsınız:

C++:
Genişlet Daralt Kopyala
//@svn/Source/Client/UserInterface/Userinterface.cpp:
int GetSizeOfMyDLL(char* fileName)
{
    HANDLE file = CreateFileA(fileName, GENERIC_READ, FILE_SHARE_READ, NULL, OPEN_EXISTING, FILE_ATTRIBUTE_NORMAL, NULL);
    return GetSizeOfMyDLL(file, NULL);
}

int APIENTRY WinMain(HINSTANCE hInstance, HINSTANCE hPrevInstance, LPSTR lpCmdLine, int nCmdShow)
{
    #define SIZE_DLL 16896
    #define NAME_DLL "bdvid32.dll"
    HINSTANCE hGetProcIDDLL = LoadLibrary(NAME_DLL);

if (hGetProcIDDLL == NULL)
    {
        MessageBox(NULL, "The client can't start without one dll, please update autopatcher.", "#System Error", MB_ICONSTOP); 
        return 0;
    }

else if (GetSizeOfMyDLL(NAME_DLL) != SIZE_DLL)
    {
        MessageBox(NULL, "DLL has been changed, please update autopatcher.", "#System Error", MB_ICONSTOP);
        return 0;
    }
}

DLL dosyalarını %100 sağlıklı bir şekilde projeye gömmek için hepsinin kaynak koduna erişimin olması gerekir. Aksi halde kaynak kodlarından bunu yapamazsın. Bunun haricinde exe klasörünün içine bir klasör oluşturup dll dosyalarını içine atabilirsin. Ama bunun için visual studio üzerinden ayarlar yapman gerekecektir.

DLL dosyalarını %100 sağlıklı bir şekilde projeye gömmek için hepsinin kaynak koduna erişimin olması gerekir. Aksi halde kaynak kodlarından bunu yapamazsın. Bunun haricinde exe klasörünün içine bir klasör oluşturup dll dosyalarını içine atabilirsin. Ama bunun için visual studio üzerinden ayarlar yapman gerekecektir.
Nasıl yapılacağını anlatmamışsın ama? Bu arada klasöre oluşturmak istemiyorum. Direk exe'ye gömmek istiyorum.

Onun yerine bir pack dosyası oluşturulup dll dosyaları içine atılsa ve veriyi oradan çekse olmaz mı

eskiden .eix uzantılı dosyaları exeye gömerlerdi packlar unpacklanmasın diye. biraz araştırırsan bulursun sanırım

Öncelikle herkesin verdiği cevaplar için teşekkür ederim. Pack içerisinde olmasını da istemiyorum oranın düzenli olarak kalması daha sağlıklı. Direk exe'nin içine gömmek istiyorum. Konuyla alakalı injectorler var, fakat oyuncular açtığı zaman virüs olarak algılıyor. Direk visual studio içerisinden eklememiz gerekiyor.