Discord'a erişim engeli getirildi!

• Konuyu açan Konuyu açan Legandalith
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 2
  • Gösterim Gösterim 37

Legandalith

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç:

"Discord isimli sosyal medya platformuna ‘İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’un 8/1 maddesinde yer alan “çocukların cinsel istismarı ve müstehcenlik” suçlarının işlendiğine dair yeterli şüphenin bulunması nedeniyle tüm yayınlarının içerikten çıkartılarak belirtilen URL adreslerine Türkiye’den erişimin engellenmesi kararı verilmiştir. Geleceğimizin teminatı gençlerimizi ve çocuklarımızı sosyal medyanın ve internetin suç teşkil eden zararlı yayınlarından korumakta kararlıyız. Toplumsal yapımızın temelini sarsmaya yönelik girişimlere asla müsaade etmeyeceğiz."

Ekran görüntüsü 2024-10-09 025812.webp

Hayatımızda bazen sorunlar olur ve bu sorunları çözmek için gerekeni biliriz. Ancak sorunu çözmek işimize gelmez ve halının altına süpürür gibi üstünü örtmeye çalışırız. Bu saçma karar da tam böyle bir şey işte. Yakın zamanda açılır. Çünkü bu mantığa göre tüm iletişim araçlarının kapatılması gerekir.

Hayatımızda bazen sorunlar olur ve bu sorunları çözmek için gerekeni biliriz. Ancak sorunu çözmek işimize gelmez ve halının altına süpürür gibi üstünü örtmeye çalışırız. Bu saçma karar da tam böyle bir şey işte. Yakın zamanda açılır. Çünkü bu mantığa göre tüm iletişim araçlarının kapatılması gerekir.
Ben de ilk discord kapatılsın dediklerinde kapatılsa bile yakın zamanda açılır gibi bakıyordum fakat, sanırım bu son olaylar için Türkiye'nin istediği verileri vermelerine rağmen erişim engeli getirilmiş tabii kesin bilgi değil tamamen yanlış bilgi de olabilir fakat durum gerçekten böyleyse eğer istenilen verileri vermelerine rağmen kapatıldıysa hiçte kısa süreceğini sanmıyorum.