Yardım depo safra sorunu

• Konuyu açan Konuyu açan bosymax
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 22
  • Gösterim Gösterim 1K
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

bosymax

Geliştirici
Geliştirici
MT Üye
Ticaret Puanı
0
öncelikle yaptığım şeylerin %80ini geri alıp kontrol edebildim fakat bulamadım depoya koyduğum itemlerin ek özellikleri safra vb şeyler gelip bozuluyor nerede hata olmuş olabilir acaba ?

depoya koyunca oluşan hata
image.png

depodan geri alınca sıkıntı yok fakat depoyu içindekiyle kapatıp açınca da
C++:
Genişlet Daralt Kopyala
0727 01:11:30345 :: Unknown packet header: 191, last: 70 67
hatası veriyor
image2af4187709c7cca7.png

client debug mod ile gözlemlediğim hata kodu

C++:
Genişlet Daralt Kopyala
CItemManager::SelectedItem Data - FIND ERROR [8192]

Dosya Eklentileri

• Depodayken.jpg
    Depodayken.jpg
    297,6 KB · Gösterim: 175
  • Envanterdayken.jpg
    Envanterdayken.jpg
    180,7 KB · Gösterim: 178
Son düzenleme:
Sistem eklemesi yaptıysanız kodlarınızı tekrardan gözden geçirmeniz gerekiyor. Eşyanın socket verilerini düzgün almıyor

Bu arada filesinizde kaç socket bulunuyor? Örnek vermek gerekirse filesinizde 6 socket ekli diyelim ve eklemeye çalıştığınız sistemde ise socket verilerinin ilk 3'nü gönderiyor. Bu durumda da böyle bi hata ile karşılaşmanız normal. Eğer çözemezseniz eklemeye çalıştığınız sistemin depoyla alakalı kodlarını paylaşabilirsiniz.

Bu arada filesinizde kaç socket bulunuyor? Örnek vermek gerekirse filesinizde 6 socket ekli diyelim ve eklemeye çalıştığınız sistemde ise socket verilerinin ilk 3'nü gönderiyor. Bu durumda da böyle bi hata ile karşılaşmanız normal. Eğer çözemezseniz eklemeye çalıştığınız sistemin depoyla alakalı kodlarını paylaşabilirsiniz.
sorunu çözemedim kendimce bazı kısımları kapatıp denedim fakat client src veya pack üzerinden olabileceğini düşünüyorum
eklediğim sistemler ise şunlar;
pazarda item arama (pazarın yerini göster tarzı)
dungeon geri dön sistemi
dbmaneger sql inject fix
fishbot fix
Lonca Savasi Item Giyme Sorgu
Dönüşümden Çıkma Sistemi
Kamp ateşi flood fix
Okey kart sistemi
bunlardan kaynaklı bir problem olabilir mi?

Bunlardan kaynaklı bir şey olabileceğini sanmıyorum. Fakat tooltip tabanlı bir ekleme yaparken uisafebox.py adlı dosyayı kontrol edin, veya uitooltip'in safebox class'ına yapılmış bir ekleme soket değerlerini yanlış çektiriyor. Kontrol edin bi oraları

Bunlardan kaynaklı bir şey olabileceğini sanmıyorum. Fakat tooltip tabanlı bir ekleme yaparken uisafebox.py adlı dosyayı kontrol edin, veya uitooltip'in safebox class'ına yapılmış bir ekleme soket değerlerini yanlış çektiriyor. Kontrol edin bi oraları
söylediğiniz dosyaları şimdi kontrol ettim fakat daha önceden çalışan dosyalarımla aynı bu dosyalar değişiklik olmamış diğer eklediğim sistemlerden sonra

Sistemleri eklemeden önce böyle bir hata alıyor muydunuz ?
hayır almıyordum. fakat saydığım sistemler dışında da değişiklik yaptım bazı yerlerde onların define olayı vs yok hatırlayamıyorum da winmerge ile karşılaştırdım genelde üzerinde çalıştığım dosyaları göremedim bir şey :S

Daha önce yazdığım mesajı tekrardan ekliyim şuraya. :)
Lütfen eklemeye çalıştığınız sistemin dosyalarını paylaşabilir misiniz? Kodlara baktıktan sonra sizin filesinize uyarlamak için yapılacak değişiklikleri anlatabilirim.

Daha önce yazdığım mesajı tekrardan ekliyim şuraya. :)
Lütfen eklemeye çalıştığınız sistemin dosyalarını paylaşabilir misiniz? Kodlara baktıktan sonra sizin filesinize uyarlamak için yapılacak değişiklikleri anlatabilirim.

eklediğim sistemler (bu sistemlerden önce depoda sorun yoktu)
C++:
Genişlet Daralt Kopyala
//warez eklediklerim
#define SHOP_SEARCH                                                    //pazarda item arama
#define SHOP_SEARCH_PRICE_MIN                                        //pazarda itemi yanga göre arama
#define ENABLE_DUNGEON_TURN_BACK                                    //otomatik zindan geri dönüş sistemi
#define ENABLE_DBMANAGER_SQL_INJECT_FIX                                //Datebase SQL Açık Engeli
#define ENABLE_SVSIDE_HACKSHIELD                                    //Svside Hile Engel Sistemi

//sadece mac kaydeder
#define GUVENLI_PC                                                    // Guvenli Bilgisayar Sistemi
//ücretli fix
#define ENABLE_COMPUTE_POINT_FIX                                    // Compute Points Fix

//tunga files
#define ENABLE_FISHBOT_FIX                                            // Balık Botu Fixi
#define ENABLE_GUILD_HIGHLIGHT_EQUIP_ITEM                            // Lonca Savasi Item Giyme Sorgu
#define ENABLE_AFFECT_POLYMORPH_REMOVE                                // Dönüşümden Çıkma Sistemi
#define ENABLE_CAMP_FIRE_FIX                                        // Kamp ateşi flood fix
#define ENABLE_MINIGAME_RUMI_EVENT                                    //okey kart sistemi
warezden bulduğum 2 sistemi yükledim diğerleride başka bir forumda paylaşılan filesten sökülen sistemler onunda linki şu : tunga
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Dosya Eklentileri

Ekli dosyada verdiğiniz kodlarda depoyla alakalı bi düzenleme göremedim ben. Hangi sistemi eklerken bu sorunun oluştuğunu bulmanız gerekiyor. Eğer bilmiyorsanız defineleri tek tek kapatarak deneyebilirsiniz.

Bu arada safebox.cpp ve .h kodlarınızı ekleyebilir misiniz?
Birde char.cpp'den CHARACTER::LoadSafebox( fonksiyonunun tamamını ekleyebilir misiniz?