Yardım cryptopp gmake j-6 komut hatası

• Konuyu açan Konuyu açan Kirphh
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 3
  • Gösterim Gösterim 25
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Kirphh

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Arkadaşlar tekrardan merhabalar,
Kurulum yaparken ekte göstermiş olduğum hatayı alıyorum. git clone AltyapiServer dedikten ve indirmeyi tamamladıktan sonra tar -zxf komutunu kullandım. Daha sonra Anlatımda geçen gmake j-6 komutunu ve mv libcryptopp.a ../lib komutunu kullandığımda almış olduğum hatayı gösteriyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Eksik birşey yapmak istemiyorum.

Dosya Eklentileri

• eeee.webp
    eeee.webp
    78,9 KB · Gösterim: 11
Mv dosya taşıma işlemlerinde kullanılır.
Libcrptopp.a lib kısmına taşınamıyo çünkü dosya derlenmemiş yani libcrptopp.a oluşmamış.
g++9 hatası vermiş derlenirken onu geçip oluşmamış dosyayı taşımaya çalışıyosun. g++9 hatası genelde gcc sürümünün uyumsuzluğundan kaynaklanır. Sürüm kontrollerini yaparsan iyi olur. Birde pkg info yazıp foto atarmısın.

gcc, gcc10 ve gcc13 yüklü ama ben sana gcc8 gcc9 ve gcc10 yükle demiştim. Sende yükledim demiştin. 😂😂
Aslında diğerlerine gerek yok sadcee gcc ve gcc9 yüklesen kafi zaten gccyi yüklemişsin.
pkg install gcc9 yaz yüklesin crytopu tekrar derle yani gmake -j6 kısmından tekrar başla