Çözülemedi cmd_general.cpp insert işlemi hatası

• Konuyu açan Konuyu açan bosymax
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 6
  • Gösterim Gösterim 617
Ne yazık ki bu konuda sorulara çözüm bulunmuyor. Eğer konuda yorumlar varsa hepsini inceleyebilirsiniz. Belki sizlerin sorununuzu çözmek için için ipuçları bulabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

bosymax

Geliştirici
Geliştirici
MT Üye
Ticaret Puanı
0
dostlar TPacketCGLogin3 içinden mac_addr kısmını çektirmek istiyorum fakat bir türlü aradaki bağlantıyı kuramadım. insert işlemi yaparken login3 içindeki mac_addr yi insert işlemi ile mac_login tablosuna kayıt ettirmek istiyorum ?
C++:
Genişlet Daralt Kopyala
ACMD(do_aktifet)
{

char szQuery[QUERY_MAX_LEN];
    snprintf(szQuery, sizeof(szQuery), "SELECT login, hwid"
    " FROM account.mac_login WHERE login = '%s' ", ch->GetDesc()->GetAccountTable().login);
    std::unique_ptr<SQLMsg> pMsg(DBManager::Instance().DirectQuery(szQuery));

if (pMsg->Get()->uiNumRows > 0)
    {
        ch->ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, LC_TEXT("guvenli pc zaten aktif"));
        return;
    }
    else
    {
        CReturnQueryInfo * qi = (CReturnQueryInfo *)SQLMsg * pMsg->pvUserData;
        TPacketCGLogin3 * pinfo = (TPacketCGLogin3 *) qi->pvData;

std::unique_ptr<SQLMsg> msg(DBManager::instance().DirectQuery("INSERT INTO account.mac_login(login, hwid) VALUES(%u, '%s')", ch->GetDesc()->GetAccountTable().login, pinfo->mac_addr));
        ch->ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, LC_TEXT ("pc eklendi"));
    }
}

Tam olarak sorununuzu anlayamadım biraz daha detay verebilir misiniz? Verdiğiniz kod çalışmıyor mu?

() içinde belirtmişsiniz dikkatimi çekti fark ediyor mu bilmiyorum fakat böyle olması gerekmiyor mu ?

C++:
Genişlet Daralt Kopyala
"INSERT INTO account.mac_login SET login='%s', hwid='%s'",

insert kodunda bir problem yok aslında fakat mac_addr kısmını çektiremiyorum login3 kısmından pinfo->mac_addr olarak bunu yazdıramıyorum farklı bir yolu var mıdır ? cmd_general dosyasında

packet.h dosyasında şu kodu aratınız;
TPacketCGLogin3

Daha sonra buna tanımlı kodları paylaşabilir misiniz? Örnek verdiğiniz kodda bi sorun göremedim ben. Belki burada ekli değildir

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.