Çözülemedi Client Source Debug Build Error

• Konuyu açan Konuyu açan LethalStrikeR
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 15
  • Gösterim Gösterim 1K
Ne yazık ki bu konuda sorulara çözüm bulunmuyor. Eğer konuda yorumlar varsa hepsini inceleyebilirsiniz. Belki sizlerin sorununuzu çözmek için için ipuçları bulabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

LethalStrikeR

Yardımsever Üye
Yardımsever Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Mehabalar;

Clienti debug modda derlerken bu hatayı alıyorum, yardımlarınızı bekliyorum;
Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
16>LİNK : fatal error C1007: unrecognized flag '-FitObjData' in 'p2'
16>LINK : fatal error LNK1257: code generation failed
========== Rebuild All: 15 succeeded, 1 failed, 0 skipped ==========

Vs sürüm nedir acaba?

Başarılı bir şekilde oluşturulup oluşturulamayacağını kontrol etmek için lütfen Visual Studio ile yeni bir proje oluşturun.
Eğer yeni projeyi oluşturamazsanız sanırım sürümden kaynaklı olabilir ve 2013 için son sürümü kullanmayı deneyin.
Güncellemeden sonra tek tek derleyin.
Elimden gelen bu ve umarım yardımcı olabilmişimdir.

Başarılı bir şekilde oluşturulup oluşturulamayacağını kontrol etmek için lütfen Visual Studio ile yeni bir proje oluşturun.
Eğer yeni projeyi oluşturamazsanız sanırım sürümden kaynaklı olabilir ve 2013 için son sürümü kullanmayı deneyin.
Güncellemeden sonra tek tek derleyin.
Elimden gelen bu ve umarım yardımcı olabilmişimdir.
Build ederken Distuributeyle build alabiliyorum. Ama debug modda sıkıntı yaşıyorum.

Bundan önce de 2013 mü kullanıyordunuz? Yoksa sonradan mı yükselttiniz?
Eğer sonradan yükselttiyseniz;
Çözümünüzün birden çok projesi ve derleme yapılandırması varsa, tüm projeler için hedef platformu güncellediğinizden ve yapılandırmalar oluşturduğunuzdan emin olun.

Çünkü bağlı olduğu bir kitaplık (aynı çözümde) Platform Toolset = "Visual Studio (önceki sürüm) ". Bunu "Visual Studio 2013 (v sürüm)" olarak güncellemek sorunu çözebilir.

Emin değilim ama olabilir önceki yorumumu deneyin.

Projeyi 2019 ile açtığınızı belirtmişsiniz, eğer açarken sorulan yükseltme sorusuna onay verdiyseniz sebebi bu olabilir.
Sağ taraftaki bütün projelerinizi seçin, (CWebBrowser - UserInterface)
Daha sonra sağ tıklayıp Properties menüsüne girin ve ordan da Configuration Properties > General sekmesine girin.
Pencerenin en üstündeki Configuration modunun Debug olduğundan emin olun, son olarak General sekmesindeki Platform Toolset ayarının 2013 olarak seçili olduğundan emin olun.

Bunun dışında yine yukarıdaki öneriden devam ederek, soldaki sekmelerden C++ > Command Line sekmesine girin ve orada -FitObjData ile alakalı bir şey var ise silmeyi deneyin.(Sadece debug mod için)

Emin değilim ama olabilir önceki yorumumu deneyin.

Projeyi 2019 ile açtığınızı belirtmişsiniz, eğer açarken sorulan yükseltme sorusuna onay verdiyseniz sebebi bu olabilir.
Sağ taraftaki bütün projelerinizi seçin, (CWebBrowser - UserInterface)
Daha sonra sağ tıklayıp Properties menüsüne girin ve ordan da Configuration Properties > General sekmesine girin.
Pencerenin en üstündeki Configuration modunun Debug olduğundan emin olun, son olarak General sekmesindeki Platform Toolset ayarının 2013 olarak seçili olduğundan emin olun.

Bunun dışında yine yukarıdaki öneriden devam ederek, soldaki sekmelerden C++ > Command Line sekmesine girin ve orada -FitObjData ile alakalı bir şey var ise silmeyi deneyin.(Sadece debug mod için)
Bahsettiğiniz yerler bu şekilde ben bir hata göremedim.
Screenshot_3.jpg

Screenshot_4.jpg

Son düzenleme:
En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Discord'tan kaynaklı mı? İlginç. O zaman siz bilmediğimiz başka şeylerde yapmışsınız sanırım vs19 ile 13 projesini derlemek dışında.

Bende araştırdığım zaman size daha önce dediğim gibi sorun büyük ihtimalle kütüphanede. Configuration Properties -> Linker -> General -> Additional Library Directories içerisindeki parametre ayarlarını güncelleyiniz.

Baktınız hiç olmuyor kaldırıp tekrar kurmayı deneyiniz.

Daha önerebileceğim bir şey bulunmuyor maalesef.

İyi forumlar dilerim. :)

Discord'tan kaynaklı mı? İlginç. O zaman siz bilmediğimiz başka şeylerde yapmışsınız sanırım vs19 ile 13 projesini derlemek dışında.

Bende araştırdığım zaman size daha önce dediğim gibi sorun büyük ihtimalle kütüphanede. Configuration Properties -> Linker -> General -> Additional Library Directories içerisindeki parametre ayarlarını güncelleyiniz.

Baktınız hiç olmuyor kaldırıp tekrar kurmayı deneyiniz.

Daha önerebileceğim bir şey bulunmuyor maalesef.

İyi forumlar dilerim. :)
Discord RPC sistemini deaktif edince sorun olmuyor build ediyor.

Anladım, o halde sizin içinde uygunsa konuyu kilitliyorum?

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.