Çözüldü Client Extern sürüm yükseltmesinde karşıma gelen 2 error

• Konuyu açan Konuyu açan aykutleee
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 4
  • Gösterim Gösterim 597
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

aykutleee

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar. BU KONUDAKİ client sürüm yükseltmesini yotuubedeki videoya tek tek bakarak yaptım ve 2 error aldım.

1. aldığım error videoda çözümü yapılıyor ve sorunsuz build oluyor ancak bende gene hata veriyor ( hata veren size ve data olan kısımları sizeX ve dataX olarak değiştirme olayı)

Adsız2.png

=============================================================================================================

2. aldığım error ise _snprintf bir std ütesi değil. diyor. İlgili videonun altında not düşülmüş ;

"Konuda bir eksiği tamamlıyım dedim. Disturbute build edenler: _vsnprintf ile ilgili bir hata alacaklar bunu altakini yaparak fixleyebilirler. userinterface (sağ tıklayın) -> özellikler -> Bağlayıcı -> giriş -> Ek bağımlılıklar legacy_stdio_definitions.lib kodunu ekleyin. ve kaydedin " şeklinde. Bunuda denedim ama gene hata vermeye devam etti üstelik bu hata sadece userinterface de değil birsürü dosyada çıkıyor

Adsız1.png

Dosya Eklentileri

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    41,4 KB · Gösterim: 64
Çözüm
@Dr Livesey
Devil 1.8.0 sürümünü kurmuştum. Dediğiniz üzere sürüm değişimi yaptım ve Devil 1.7.3 sürümünü kurdum, düzeldi. std üyesi değildir falan demiyor artık

@Trashy
JpegFile.cpp de size ve data olan ama error kısmında gözükmeyen bir yer var en üstte int lerin olduğu yerde. O kısımı da sizeX dataX yaptım hata vermedi düzeldi.
Mevcut derleyici sürümünüzü değiştirmek sorununuzu çözebilir. Varolan sürümü hangi sürüme yükseltmeye çalışıyorsunuz?

Önceki ve sonraki olarak detaylı bir biçimde yazabilir misiniz acaba?

Düzenlediğin dosyalarını(JpegFile vs.) konuya dahil et kontrol edelim. Atladığın bir şey var büyük ihtimal.

@Dr Livesey
Devil 1.8.0 sürümünü kurmuştum. Dediğiniz üzere sürüm değişimi yaptım ve Devil 1.7.3 sürümünü kurdum, düzeldi. std üyesi değildir falan demiyor artık

@Trashy
JpegFile.cpp de size ve data olan ama error kısmında gözükmeyen bir yer var en üstte int lerin olduğu yerde. O kısımı da sizeX dataX yaptım hata vermedi düzeldi.

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.