Çözüldü CH99 Çökmesi (Elinde silah yokken şebnem giyince çöküyor)

• Konuyu açan Konuyu açan Happy Way
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 2
  • Gösterim Gösterim 61
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Happy Way

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Serverimde giymeli şebnem sistemi ekledim daha sonra şebnemi giymeye çalıştığımda ch99 çöküyor fakat sadece 1 iteme özel bir çökme mevccut
(PATRON ŞEBNEMİ) diğer şebnemler giyiliyor problem yaratmıyor ama patron şebnemini giyince ch99 çöküyor hata ayıklamada ise şu kod satırında problem oldugunu

weaponun null ptr olarak geldiğini söylüyor >
Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
    if (item->GetType() == ITEM_ROD || item->GetType() == ITEM_PICK)//olta veya kazma varken silah kostum giyme fix
    {
        LPITEM pkItem = GetWear(WEAR_COSTUME_WEAPON);
        if (pkItem)
        {
            ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, "[LS;1993]");
            return false;
        }
    }

if (item->GetSubType() == COSTUME_WEAPON)//olta veya kazma varken silah kostum giyme fix
    {
        LPITEM weapon = GetWear(WEAR_WEAPON);
        if ((weapon->GetType() == ITEM_ROD) || (weapon->GetType() == ITEM_PICK))
        {
            ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, "[LS;1994]");
            return false;
        }
    }
Bu satırda if (item->GetSubType() == COSTUME_WEAPON)//olta veya kazma varken silah kostum giyme fix gösteriyor > nullptr diyor.

ama şöyle bir durum söz konusu karakterin eline silah taktığımda bu şebnem giyiliyor problem kalmıyor ama silahı yoksa ch99 çöküyor sysser yoktur

Serverimde giymeli şebnem sistemi ekledim daha sonra şebnemi giymeye çalıştığımda ch99 çöküyor fakat sadece 1 iteme özel bir çökme mevccut
(PATRON ŞEBNEMİ) diğer şebnemler giyiliyor problem yaratmıyor ama patron şebnemini giyince ch99 çöküyor hata ayıklamada ise şu kod satırında problem oldugunu

weaponun null ptr olarak geldiğini söylüyor >
Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
    if (item->GetType() == ITEM_ROD || item->GetType() == ITEM_PICK)//olta veya kazma varken silah kostum giyme fix
    {
        LPITEM pkItem = GetWear(WEAR_COSTUME_WEAPON);
        if (pkItem)
        {
            ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, "[LS;1993]");
            return false;
        }
    }

if (item->GetSubType() == COSTUME_WEAPON)//olta veya kazma varken silah kostum giyme fix
    {
        LPITEM weapon = GetWear(WEAR_WEAPON);
        if ((weapon->GetType() == ITEM_ROD) || (weapon->GetType() == ITEM_PICK))
        {
            ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, "[LS;1994]");
            return false;
        }
    }
Bu satırda if (item->GetSubType() == COSTUME_WEAPON)//olta veya kazma varken silah kostum giyme fix gösteriyor > nullptr diyor.

ama şöyle bir durum söz konusu karakterin eline silah taktığımda bu şebnem giyiliyor problem kalmıyor ama silahı yoksa ch99 çöküyor sysser yoktur
kaldır bu fixleri ben vermiştim bunlar hatalı.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.