Çözüldü Ch açılmama sorunu

• Konuyu açan Konuyu açan atier
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 6
  • Gösterim Gösterim 343
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

atier

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Razuning V5 en gncel filesi kullanıyorum kendimi geliştirmek adına pvm efsun nesnesini oyuna eklemeye çalışıyorum proto,client,game ve db buildlerini sorunsuz aldım ancak ch açılmıyor ve client dosyası içinde herhangi bir syserr göremedim yani nasıl çözebilirim diye gösterebileceğim bir syserr bile yok sorun ne olabilir sizce

Çözüm
Kullandığım vhd dosyası ile alakalıymış sorunum çözüldü @razuning yardımcı oldu teşekkür ederim @Kaiser hocam sanada ayrıca teşekkür ederim açtığım her konuda yardımcı olmaya çalışıyorsun.
Rica ettim paylaştığım vhd dosyası dışında başka bir vhd dosyası kullanılmış ama çokta güncel olmayan benim vhd'yi kullandıktan sonra problem ortadan kalktı.
Yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim fakat bir türlü beceremedim bunu çözmeyi

DB syseri daha uzun ben ilk 2 satırını attım sadece

CH1:
Genişlet Daralt Kopyala
SYSERR: Feb 28 21:01:07 :: pid_init:
Start of pid: 982

SYSERR: Feb 28 21:01:07 :: socket_connect: HOST localhost:15000, could not connect.

DB:
Genişlet Daralt Kopyala
SYSERR: Feb 28 21:51:08 :: pid_init:
Start of pid: 952

SYSERR: Feb 28 21:51:08 :: ChildLoop: AsyncSQL: query failed: Data truncated for column 'size' at row 1 (query: replace into mob_proto  (vnum, name, locale_name, type, rank, battle_type, level, size, ai_flag, setRaceFlag, setImmuneFlag, on_click, empire, drop_item, resurrection_vnum, folder, st, dx, ht, iq, damage_min, damage_max, max_hp, regen_cycle, regen_percent, exp, gold_min, gold_max, def, attack_speed, move_speed, aggressive_hp_pct, aggressive_sight, attack_range, polymorph_item, enchant_curse, enchant_slow, enchant_poison, enchant_stun, enchant_critical, enchant_penetrate, resist_sword, resist_twohand, resist_dagger, resist_bell, resist_fan, resist_bow, resist_fire, resist_elect, resist_magic, resist_wind, resist_poison, dam_multiply, summon, drain_sp, skill_vnum0, skill_level0, skill_vnum1, skill_level1, skill_vnum2, skill_level2, skill_vnum3, skill_level3, skill_vnum4, skill_level4, sp_berserk, sp_stoneskin, sp_godspeed, sp_deathblow, sp_revive) values (101, "??", "Yabani Köpek", 0, 0, 0, 1, 0, 0,
SYSERR: Feb 28 21:51:08 :: ChildLoop: AsyncSQL: query failed: Data truncated for column 'size' at row 1 (query: replace into mob_proto  (vnum, name, locale_name, type, rank, battle_type, level, size, ai_flag, setRaceFlag, setImmuneFlag, on_click, empire, drop_item, resurrection_vnum, folder, st, dx, ht, iq, damage_min, damage_max, max_hp, regen_cycle, regen_percent, exp, gold_min, gold_max, def, attack_speed, move_speed, aggressive_hp_pct, aggressive_sight, attack_range, polymorph_item, enchant_curse, enchant_slow, enchant_poison, enchant_stun, enchant_critical, enchant_penetrate, resist_sword, resist_twohand, resist_dagger, resist_bell, resist_fan, resist_bow, resist_fire, resist_elect, resist_magic, resist_wind, resist_poison, dam_multiply, summon, drain_sp, skill_vnum0, skill_level0, skill_vnum1, skill_level1, skill_vnum2, skill_level2, skill_vnum3, skill_level3, skill_vnum4, skill_level4, sp_berserk, sp_stoneskin, sp_godspeed, sp_deathblow, sp_revive) values (102, "??", "Kurt", 0, 0, 0, 3, 0, 0, 1, 0, 0

Eğer makinede kurulu olan MySQL sürümü 5.6 ise;

Navicat->mob_proto->sağ tıkla->Design table->size sütununu söyle düzenle ve kaydet. Son olarak oyunu kapatıp geri aç.
adsiz-jpg.11796

Kullandığım vhd dosyası ile alakalıymış sorunum çözüldü @razuning yardımcı oldu teşekkür ederim @Kaiser hocam sanada ayrıca teşekkür ederim açtığım her konuda yardımcı olmaya çalışıyorsun.
Rica ettim paylaştığım vhd dosyası dışında başka bir vhd dosyası kullanılmış ama çokta güncel olmayan benim vhd'yi kullandıktan sonra problem ortadan kalktı.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.