Çözüldü Can't Connect to local Mysql Server

• Konuyu açan Konuyu açan hasanmacit
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 3
  • Gösterim Gösterim 393
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

hasanmacit

discord: hasanmacit
Süper Moderatör
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
4
Ekran görüntüsü_20230913_225122.png

mysql8 kurduktan sonra ne yaptıysam bağlanamadım internetteki çözümleride denedim bir fikri olan varsa süper olur

Çözüm
hatayı çözdüm diyemem fakat şöyle bir çözüme ulaştım. navicatın içinde olması gereken tabloları kendim elle oluşturunca hata düzeldi. muhtemelen kendi mysqlımı açınca ordaki bir şey hataya sebep oldu. mysql dosyasını tar zxvf ile açmadan mysql gayet güzel çalışıyordu çünkü. hata yaşayanlar bu çözümüde deneyebilirler. iyi forumlar.
hatayı çözdüm diyemem fakat şöyle bir çözüme ulaştım. navicatın içinde olması gereken tabloları kendim elle oluşturunca hata düzeldi. muhtemelen kendi mysqlımı açınca ordaki bir şey hataya sebep oldu. mysql dosyasını tar zxvf ile açmadan mysql gayet güzel çalışıyordu çünkü. hata yaşayanlar bu çözümüde deneyebilirler. iyi forumlar.

Çözüm
Güncel freebsd sürümlerinde eski usül mysql kurulumları(9.2 de olduğu gibi) çalışmıyor maalesef. En sağlıklı yöntemi dediğin gibi tabloları elle oluşturup, sql dosyalarını import etmek. Yani yaptığın işlem çözümün ta kendisi :)

@Whistle videosunda bahsediyordu sanırım 8.0 kurarken sql olarak yüklemiştim herşeyi

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.