[C++] Prevent Ride in War (PvP) Maps

MT2Dev

Cplusplus
Premium Üye
Geliştirici
Usta Üye
Ticaret Puanı
0
GİRİŞ & PROBLEM

Merhaba, bu sefer üstünde çalışacağımız konu aslında önemli, oyuncuların çeşitli PvP (Lonca savaşı, Arena, PvP Event Mapleri vs. -bunlara ek olarak OX ve Düğün mapi de yasaklı haritalar arasında-) maplerinde binek/at kullanmasını engelleyecek veya bir binek/at üzerinde bu haritalara giriş yaptıklarında binekten/attan inmelerini sağlayacağız. Çeşitli yerlerde bununla ilgili pek çok konu olmasına rağmen hiçbiri tam ve eksiksiz bir çözüm sunmuyor dolayısıyla kendi altyapım için yaptığım tüm kontrolleri sizlerle paylaşıyorum.

NEDEN & NELERİ DEĞİŞTİRDİK ?

Özellikle Lonca Savaşları gibi PvP odaklı haritalarda oyuncuların binek/at kullanarak kendine avantaj sağlaması çoğunlukla istenmeyen bir durum, bunun önüne geçmek için doğru yerlere gerekli kontrolleri ekleyeceğiz ve karakterlerin binek/at kullanmasını istemediğimiz haritaları içeren bir fonksiyon oluşturacağız. (Bu fonksiyon içerisine yeni bir case oluşturup, ekstra olarak listeye dahil etmek istediğiniz map index kodunu ekleyebilirsiniz, böylece istediğiniz mapte bu engeli aktif etmeniz çok kolay olacaktır.)

!!! DİKKAT !!!

1- Kendi altyapımda COSTUME_MOUNT sistemini kullanmıyorum, dolayısıyla bu konuyu oluştururken kodları buna göre yazdım o yüzden eğer siz bu sistemi kullanıyorsanız, bu sistemin içine de gerekli kontrolleri eklemeli ve benim verdiğim bazı kontrolleri kendinize göre düzenlemelisiniz (çünkü bazı bölümler eski mount sistemi baz alınarak yazıldı), aksi takdirde doğru veya efektif çalışmayabilir !

2- Anlatım esnasında söylediğim şekilde aradığınız kodun altına veya üstüne (anlatımda hangisini söylemişsem) ekleme yapın, konumları önemli ! Bir çok kod farklı yerleşimlere sahip o yüzden bu rehberi takip ederken altına veya üstüne diye belirttiğim kısımlarda hata yapmadığınıza emin olun..

NASIL YAPILIR ?

Öncelikle "char.h" dosyası açılır.
Burayı görüntülemek için üye girişi yapmalı veya kayıt olmalısınız.

Kolay gelsin, MT2Dev.

Eline sağlık paylaşım için sağol müsait zamanda deniyeceğim

Şu ingilizce özentiliğini bırakınız forum kuralları gereği ingilizce yazmak yasaktır türkçe yazınız.Bir de google translateden çevirip yazıyorsunuz yanlış çeviriyor farkında değilsiniz ayrıca bu kodlar çoğu yerde paylaşılmış durumda kendiniz gibi göstermeyiniz.İyi forumlar

Şu ingilizce özentiliğini bırakınız forum kuralları gereği ingilizce yazmak yasaktır türkçe yazınız.Bir de google translateden çevirip yazıyorsunuz yanlış çeviriyor farkında değilsiniz ayrıca bu kodlar çoğu yerde paylaşılmış durumda kendiniz gibi göstermeyiniz.İyi forumlar
kodların içine yazdığı ingilizce bizi ilgilendirmiyor.

Yaptığım paylaşımları sadece Türk forumlarına değil global forumlara da paylaşıyorum, tüm forumlarda başlıkların aynı olması için değiştirmiyorum. Src içerisine yazılan yazıların hepsi (Yorum satırları, fonksiyon/değişken isimleri) İngilizce çünkü yazılımın ana dili İngilizce, yarın öbür gün altyapımı paylaştığım veya sattığım zaman insanların bunu kullanabilmesi için İngilizce olması gerek, MartySaMa sattığı altyapıda bütün yorum ve değişken bölümlerini İtalyanca yazsa altyapısını kullanabilir miydiniz ?

Google translateden çevirdiğim bir şey yok anlatımdaki Türkçe kısımları kendim yazıyorum, globale paylaşırken İngilizceye çeviriyorum, çoğu yerde paylaşılan kodlar derken keşke paylaştığım şeyi bir okuyup öyle yorum yapsaydınız, yapıcı eleştiri paylaşılan işi güzelleştirir ama sırf eleştirmek için eleştiri yapmak bir fayda sağlamıyor maalesef, size de iyi forumlar.

Adsız.webp

Yaptığım paylaşımları sadece Türk forumlarına değil global forumlara da paylaşıyorum, tüm forumlarda başlıkların aynı olması için değiştirmiyorum. Src içerisine yazılan yazıların hepsi (Yorum satırları, fonksiyon/değişken isimleri) İngilizce çünkü yazılımın ana dili İngilizce, yarın öbür gün altyapımı paylaştığım veya sattığım zaman insanların bunu kullanabilmesi için İngilizce olması gerek, MartySaMa sattığı altyapıda bütün yorum ve değişken bölümlerini İtalyanca yazsa altyapısını kullanabilir miydiniz ?

Google translateden çevirdiğim bir şey yok anlatımdaki Türkçe kısımları kendim yazıyorum, globale paylaşırken İngilizceye çeviriyorum, çoğu yerde paylaşılan kodlar derken keşke paylaştığım şeyi bir okuyup öyle yorum yapsaydınız, yapıcı eleştiri paylaşılan işi güzelleştirir ama sırf eleştirmek için eleştiri yapmak bir fayda sağlamıyor maalesef, size de iyi forumlar.

17610 eklentisini görüntüle
Size haksızlık ettiğimi anladım özür dilerim yanlış düşünerek yorum yapmışım kafam yerinde değildi