Çözüldü boss ring hata

• Konuyu açan Konuyu açan TheAdmin33
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 9
  • Gösterim Gösterim 149
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

TheAdmin33

Ah, bu şarkıların gözü kör olsun
Geliştirici
Yardımsever Üye
Usta Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
boss ring sistemi ekledim gayet güzel çalışıyor fakat küçük bir sorun var sol taraftan boss seçemiyorum gui açınca lusifer seçili geliyor ve öyle kalıyor bunu nasıl düzeltirim ? (sistemin root dosyalarını ekte verdim)

Ekran Alıntısı.webp

Dosya Eklentileri

oralara tıklayınca hata vermiyor mu? debug kontrol ettin mi? belki ui taraflı bir eksik vardır ondandır

söktüğün filesteki SAFE_SetStringEvent ile sendekini karşılaştır. overinitem ve overoutitemlere de bakabilirsin. dosyalara baktım bence buralardan çıkacak.

Çözüm
normalde ui de bir eksik olduğu zaman hata verir ama vermiyor.
ui.py de eventlerle(button eventleri) ilgili olaylarda çoğu zaman syserr vermez. Null olarak dönüş yapar yine de bir dönüş yaptığı için syserr vermez.
Bu yüzden ui.py incelemeni öneririm.

Ekran Alıntısı.webp

resimde gösterdiğim butondaki resimin sadece kırmızı dikdörtgenle içine aldığım kısmına tıklayabiliyorum.

bunun sebebi şu kod;

Python:
Genişlet Daralt Kopyala
self.list_bg = ui.MakeImageBox(self, "d:/ymir work/ui/bossarena/list_bg1.png", 12, 25)

eğer x ve y yi 0 yaparsam düzeliyor ama bu seferde böyle gözüküyor;

Ekran Alıntısı2.webp

SetSize 'a ekleme yapıyorum ama işe yaramıyor

Python:
Genişlet Daralt Kopyala
            self.SetSize(self.list_bg.GetWidth() + 12, self.list_bg.GetHeight() + 25)

bu sorunu nasıl çözerim ?

Ne yaptıysam düzelmedi mecburen 0 ' a 0 olacak şekilde yerleştirip gui yi yeniden düzenledim. yapacak bir şey yok böyle kullanacam. (konu kapatılabilir)

Ekran Alıntısı.webp

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.