Çözüldü Bir kaç temel soru

• Konuyu açan Konuyu açan IFS
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 8
  • Gösterim Gösterim 723
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

IFS

Yasaklanmış Üye
Cezalı
Ticaret Puanı
0
Merhabalar,

Bir kaç soru sormak istiyorum izniniz ile. Burada merak ettiğim şeyler var ve açıkçası çok aradım ancak bulamadım.

1) Karakter oyuna girdikten hemen sonra, açılan pencereler (C ekranı, Envanter, Fısıltı penceresi, vb) bunların açılış konumlarını nasıl değiştirebilirim? Örneğin, Envanter klasik olarak sağ alt kısımda başlamakta, ancak bunun ortada açılması için ne yapmak gerekiyor mesela?

2) Karakterin başında yer alan Level yazısının konumunu nasıl değiştiririz? Pythontexttail.cpp içerisinde bunu nasıl ayarlayabiliriz? Örneğin, Level yazısının konumunu isimden sonra ya da karakter derecesinden sonra yapmak istesem nasıl yapabilirim? [Arkadaşça, MMOTutkunu 250 Level) gibi..

3) Sol tarafta yer alan "Görev ikonu" simgelerinin konumlarını nasıl değiştirebilir ve Sol taraf yerine, sol alt'a nasıl taşıyabilirim?

4) Karakter haritaya ilk giriş yaptığında gerçekleşen 2-3 saniyelik görünmezlik efektini nasıl değiştirebilirim ?

Şimdilik sormak istediğim bu kadar teşekkür ederim.

bunların hepsini senin ekibin yapabilir niye buraya soruyorsun ki abi ? şu metettiğin ekibin bunları beceremiyorsa onları sorgulaman gerekir

bunların hepsini senin ekibin yapabilir niye buraya soruyorsun ki abi ? şu metettiğin ekibin bunları beceremiyorsa onları sorgulaman gerekir

Haklısın, bunları çok kolay yapabilirler. Ancak iş ahlakı nedeniyle yalnızca (varsa) üzerinde çalışılan proje konusunda deneyimler paylaşılıyor ve gerekirse uygulanıyor. Kişisel merak ve talepler ve öğrenim konusunda kişisel ihtiyaçların karşılanabileceği ortak noktalara başvuruyoruz.
Birini sorgulama yapmaya ihtiyacım olsaydı forumda konu açmazdım. Forumun amacı bilgi paylaşımı olduğundan kişisel bir soru sordum. Lütfen sen de eğer bir bilgi paylaşacak isen paylaş aksi durumda "bu şunu yapsaydı, o bunu yapsaydı" konuları tartışmaya gerek yok, çünkü ben gerçekten artık yoruldum insanlarla mücadele etmekten.

Haklısın, bunları çok kolay yapabilirler. Ancak iş ahlakı nedeniyle yalnızca (varsa) üzerinde çalışılan proje konusunda deneyimler paylaşılıyor ve gerekirse uygulanıyor. Kişisel merak ve talepler ve öğrenim konusunda kişisel ihtiyaçların karşılanabileceği ortak noktalara başvuruyoruz.
Birini sorgulama yapmaya ihtiyacım olsaydı forumda konu açmazdım. Forumun amacı bilgi paylaşımı olduğundan kişisel bir soru sordum. Lütfen sen de eğer bir bilgi paylaşacak isen paylaş aksi durumda "bu şunu yapsaydı, o bunu yapsaydı" konuları tartışmaya gerek yok, çünkü ben gerçekten artık yoruldum insanlarla mücadele etmekten.
bunları kişisel meraktan mı yapıyorsun projenemi geçiriceksin ? projene geçiriceksen ekip yapabilir (hemde çok kolayca yapabilir). eğer kişisel meraktan soruyorsan bana bir projede çalışırken kendin içinde çalışamazsın diyen sendin. o yüzden kendin için çalışmamalısın, kendinle çelişmemelisin. bilgi paylaşımı kısmı içinse instancebaseeffect.cpp dosyasını birazcık karıştırıp aradıklarını bulabilirsin. saygılar, sevgiler, hayırlı akşamlar...

bunları kişisel meraktan mı yapıyorsun projenemi geçiriceksin ? projene geçiriceksen ekip yapabilir (hemde çok kolayca yapabilir). eğer kişisel meraktan soruyorsan bana bir projede çalışırken kendin içinde çalışamazsın diyen sendin. o yüzden kendin için çalışmamalısın, kendinle çelişmemelisin. bilgi paylaşımı kısmı içinse instancebaseeffect.cpp dosyasını birazcık karıştırıp aradıklarını bulabilirsin. saygılar, sevgiler, hayırlı akşamlar...

Sözümü hatırlaman ve bunu unutmaman çok güzel, ancak keşke doğru anlayabilmiş olsaydın daha güzel olurdu. (Belki anlamak istemedin, belki ben anlatamadım) o kısmını bilemeyeceğim.
Sana söylediğim her şeyi çok iyi hatırlıyor ve asla onlarla çelişki içinde kalmıyorum. Bir ekip içinde projen varsa ve bu proje için de çalışıyorsan eğer bu proje kaynaklarını kullanarak kendin için (şahsi) bir işte çalışamazsın. Bu ana projene ve ekibine saygısızlıktır. Nitekim bununla ilgili olarak seninle ciddi konularda konuştuk ve senin bizzat bu konularla çelişkiye girmen nedeniyle bulunduğun projedeki insanların bakış açılarını da hatırlatmama gerek yoktur sanırım? Benim konuma gelecek olursak, evet ana projem var ve onunla çalışıyorum ancak projenin içinde çalışanları izlerken öğrenebildiğim kadarını öğreniyorum bunun dışında (şahsi) konularım ile ilgili ekibi meşgul etmiyorum/etmemeliyim. Bu yüzden bu foruma gelip bilgi almaya çalıştım/çalışıyorum. Bana karşı olan bu husumetini anlamış değilim.

InstanceBaseEffect.cpp konusunda bilgi verdiğin için teşekkür ederim, ancak bu dosya da aradığım şey mevcut değil. Pozisyon kaynaklarını texttail ile değiştirince yerleri değişiyor ancak anlamsız şekilde karmaşıklaşıyor bu yüzden buraya konu açtım. Her neyse anladığım kadarıyla pek sıcak değilsin bu konu da yardım sağlamak ile ilgili. Sana da iyi akşamlar.

Sözümü hatırlaman ve bunu unutmaman çok güzel, ancak keşke doğru anlayabilmiş olsaydın daha güzel olurdu. (Belki anlamak istemedin, belki ben anlatamadım) o kısmını bilemeyeceğim.
Sana söylediğim her şeyi çok iyi hatırlıyor ve asla onlarla çelişki içinde kalmıyorum. Bir ekip içinde projen varsa ve bu proje için de çalışıyorsan eğer bu proje kaynaklarını kullanarak kendin için (şahsi) bir işte çalışamazsın. Bu ana projene ve ekibine saygısızlıktır. Nitekim bununla ilgili olarak seninle ciddi konularda konuştuk ve senin bizzat bu konularla çelişkiye girmen nedeniyle bulunduğun projedeki insanların bakış açılarını da hatırlatmama gerek yoktur sanırım? Benim konuma gelecek olursak, evet ana projem var ve onunla çalışıyorum ancak projenin içinde çalışanları izlerken öğrenebildiğim kadarını öğreniyorum bunun dışında (şahsi) konularım ile ilgili ekibi meşgul etmiyorum/etmemeliyim. Bu yüzden bu foruma gelip bilgi almaya çalıştım/çalışıyorum. Bana karşı olan bu husumetini anlamış değilim.

InstanceBaseEffect.cpp konusunda bilgi verdiğin için teşekkür ederim, ancak bu dosya da aradığım şey mevcut değil. Pozisyon kaynaklarını texttail ile değiştirince yerleri değişiyor ancak anlamsız şekilde karmaşıklaşıyor bu yüzden buraya konu açtım. Her neyse anladığım kadarıyla pek sıcak değilsin bu konu da yardım sağlamak ile ilgili. Sana da iyi akşamlar.
husumetim yok sadece övdüğün ekibin sanki övdüğün kadar değilmiş gibi geliyor o kadar. diğer mesele ise sahte koray felan oralara zaten girmeyelim. değişen anlamsız şekillerin ssleri varsa ne nereye gidiyor bir ss koy istersen değiştirdikten sonra hep birlikte bakalım yanımda pc olmadığı için gözüne takılan yerleride koymanı rica edeceğim.

husumetim yok sadece övdüğün ekibin sanki övdüğün kadar değilmiş gibi geliyor o kadar. diğer mesele ise sahte koray felan oralara zaten girmeyelim. değişen anlamsız şekillerin ssleri varsa ne nereye gidiyor bir ss koy istersen değiştirdikten sonra hep birlikte bakalım yanımda pc olmadığı için gözüne takılan yerleride koymanı rica edeceğim.
Husumetin yok ancak muhteşem bir ikili tartışma içine girmeye hazırsın.

Şunu bir düzeltelim lütfen, ekibi övdüğüm falan yok, sen bunu bu şekilde algılamışsan yapabileceğim bir şey yok. Buna ek olarak ekibin ve bulunduğu projenin başarısı ile ilgili ise yakın süreçte ortaya çıkaracağımız MMORPG oyununu görenler gerekli değerlendirmeyi zaten yapacaktır. "Değişen anlamsız şekiller" bunun hakkında açık konuşur musun? Nedir değişenler söyle ki ben anlayabileyim. Buna ek olarak ne bu forumun ne de diğer forumların ikili diyaloglar ve tartışmalar arasında kalmaya mecburiyeti yok. Benim de bir şeyler hakkında ne bu forumu ne de başka forumların okurlarını inandırmak gibi ya da teşvik etmek gibi bir zorunluluğum yok.
Ben sana uzun süre önce de söyledim, Metin 2 oyunu hakkında kaynak bilgim yeterli değil ve öğrenmeye çalışıyorum. Bilgimin tamamı
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
-HE/C diye ısrarla söyledim. Bilakis sen kaynak hakkında defalarca bana bir şeyleri doğru/yanlış anlatmış birisin ve ben bunu da hiç bir zaman inkar etmedim.
O sahte kişi ile ilgili olarak, ise şunu bir idrak edelim artık; Ne tür bir zarar yaşadım nelerden fedakarlık etmek zorunda kaldım sonunda hiç bir fikrin dahi yok ve sadece konuşuyorsun. Bu kişinin benim ve ekibimin ya da proje kapsamımda olduğu süre zarfı boyunca tek birinize dahi zarar açmasına ne müsaade ettim ne de izin verdim. Eğer benden kaynaklı bir hatadan yana senden bir kuruş para istediyse, bir çıkar için seni kullandıysa bunu açıkla ki bileyim. Eğer bu kişi benden ya da bulunduğu ortamın etkisiyle birine ya da birilerine eğer maddi/manevi bir zarar açmamışsa/açamamış ise ne senin daha fazla anlamsız şekilde konuşmana ne de benim anlatmama gerek yok.
Daha düne kadar, sırf sana bir dosyayı vermedim diye ardımdan kurduğunuz Discord sunucusunda konuşmalar yaptığın, dost bildiklerin kişilerin, senin ardından ne şekilde konuştuğunu sana gösteren de benim. Buna rağmen eğer hala onların yanında ve yöresinde durabiliyor isen bu senin hakikatin buna karışamam.
Her zaman söylüyordum, artık uygulayacağım bundan sonra Türklerden oluşan bir oyun ekibi asla kurmayacağım ve bulunmayacağım.
Cidden daha fazla konuşmak istemiyorum, buraya bir yardım konusu açtım diyalog başlatan sen oldun. Eğer konuyla ilgili konuşacaksan dinleyeceğim, aksi durumda lütfen tartışmayı sonlandır. Çünkü gerçekten bu mesajdan sonra daha fazla cevap vermeyeceğim. Okurların bu mesajları görmesine ve anlam yüklemesine/yüklemeye çalışmasına gerek yok.

Teşekkürler sorunu çözdüm, daha da konu açmam ilginize müteşekkirim.

Çözüm
Neden kişisel tartışmaları genel konular üzerine sürüklüyorsunuz anlam veremiyorum. Eğer bu tür konuları tartışacaksanız ayrı başlık açabilirsiniz.
İsteyen herkes soru sorabilir. Burada kurallarımıza uyulduğu sürece kim olursa olsun geçmişine, söylediklerine, kişiliğine, inancına, siyasi görüşüne vs bakmadan elimizden geldiğince yardımcı olmaya, bilgilerimizi paylaşmaya önem gösteririz. Tabii ki de bildiklerini paylaşmak üyemizin rızasına kalmış bir iş fakat konu ile alakasız yorumlar olunca ister istemez yardımcı olmak isteyen diğer üyelerin ve konuyu açan kişininde hevesini kırıyor.

Konu kapandığı için sorularla ilgili bildiklerimi söylemeye gerek yok. Zaten soru-cevap konularında sadece tek bir soru sorulabilir. Her soru için ayrı konu açmanız gerekiyor. Bu konu bu şekilde kurallarımızı ihlal etmektedir.

Neden her soru için ayrı konu açmak gerekiyor? Niçin bu kuralları şart koyduk. Çünkü birden fazla soru olursa verilecek cevaplar birbirine karışabilir. Zaten her sorunun bir en iyi çözümü olabilir. Birden fazla yorumu çözüm olarak işaretleyemeyeceğimiz için formata ters.

Bu hususta kurallarımızı ihlal eden her iki üyemize de gerekli uyarımızı sözlü bir şekilde yapmış olalım ve umarım tekrardan kurallarımızı ihlal etmezsiniz. Forum kurallarını ve içerik gireceğiniz bölümün kurallarını okumanızı tavsiye ederim. Bu kurallar sayesinde düzeni sağlıyoruz...

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.