Yardım Bineklerin hızını arttırmak

• Konuyu açan Konuyu açan benghostman
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 10
  • Gösterim Gösterim 1K
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

benghostman

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba. Ben bazı bineklerin hızını arttırmak istiyorum. mob_proto'dan movespeed kısmını değişsem de hızları değişmiyor. Farklı bir işlem mi gerekli acaba?

Mantığa göre artması gerekiyor navicat mı yoksa txt mi kullanıyorsunuz ?

Navicatsa bineğin kodunu aratın ve ai_flag kısmı olacak

Örneğin :
2598 azrail

ai_flag kısmı şu şekilde
Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
BERSERK,DEATHBLOW,REVIVE

GODSPEED EKLENMİŞ HALİ :

Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
BERSERK,GODSPEED,DEATHBLOW,REVIVE

İçine yazmanız yeterli olacaktır ve filesinizin navicattan mı yoksa txt mi olarak çektiğini bilmeniz gerek

İtem protonuzu buraya atabilirsiniz isterseniz hangi bineği hızlandırmak istiyorsanız onu ekleyin inceleyim olmazsa

Manu bineği sistemi bulup ordan sökülebilir diğer seçenek

C++:
Genişlet Daralt Kopyala
char.cpp aç ve bul
case POINT_MOV_SPEED:

Böyle yapmayı dene

if (IsPC())
limit = 200;
else
limit = 250;
break;

Elimde source yok maalesef. Hızlandırmak istediğim binek protosu:
Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
20546    ???1    KING    NPC    MELEE    1    100        0    0    STUN,SLOW,TERROR    0        2    0    0    0    0    0    0    120    3    1    0    0    10    4    100    600    0    2000    150    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0

Şuan bilgisayar başında değilim 600 değerini verdiğin yerin doğru olduğuna eminsin değilmi excel kullanarak yada o tarz programlarla bakın
slow silin GODSPEED ekleyin 450 yapın işe yaramazsa 200 yapın yada 250 birde örneğin eklediğiniz bineğin yüzüğünü questle hız verme yapılabilir yada item protodan da hız efsununu verebilirsiniz mührü giyince verdiğiniz değerde hız artacaktır

Bu tarz questler bulup geliştirebilirsiniz

Lua (Quest):
Genişlet Daralt Kopyala
quest binek_aslan begin
    state start begin
        when 71120.use begin
            if pc.get_level() >= 85 then
            pc.mount(20113, 300)
            pc.mount_bonus(apply.MOV_SPEED,41,300)
            pc.mount_bonus(apply.ATT_GRADE_BONUS,320,300)
            pc.removeitem(71120, 1)       
            else
            chat("Binmek için 85. seviye olmalısın!")
            end
        end
    end
end

Pek bilgim yok quest konusunda ama bahsettiğiniz questle çağırılan binekler vs için değil mi? Benim binekler mühürle çağrılıyor. Bu yüzden bunu da denedim ama questi okumuyor bile