Çözüldü Battle Pass Sistemi Mysql Hatası

• Konuyu açan Konuyu açan lmaohw
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 3
  • Gösterim Gösterim 185
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

lmaohw

Premium Üye
Premium Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Selamlar, battle pass sistemi ekledim fakat mysqle eklemem gereken sütunları ekleyince hata alıyorum

db.sysser:
Genişlet Daralt Kopyala
SYSERR: May 31 10:53:57 :: ChildLoop: AsyncSQL: query failed: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'UNIX_TIMESTAMP(battle_pass_end) statistics_jinno_kills, statistics_shinsoo_kills' at line 1 (query: SELECT id,name,job,voice,dir,x,y,z,map_index,exit_x,exit_y,exit_map_index,hp,mp,stamina,random_hp,random_sp,playtime,gold,level,level_step,st,ht,dx,iq,exp,stat_point,skill_point,sub_skill_point,stat_reset_count,part_base,part_hair,part_acce, skill_level,quickslot,skill_group,alignment,mobile,horse_level,horse_riding,horse_hp,horse_hp_droptime,horse_stamina,UNIX_TIMESTAMP(NOW())-UNIX_TIMESTAMP(last_play),UNIX_TIMESTAMP(last_play),horse_skill_point,,UNIX_TIMESTAMP(battle_pass_end) statistics_jinno_kills, statistics_shinsoo_kills, statistics_chunjo_kills, statistics_total_kills,statistics_total_deaths,statistics_duels_won, statistics_duels_lost, statistics_bosses_kills, statistics_stones_kills, statistics_mobs_kills , t
SYSERR: May 31 10:53:57 :: RESULT_COMPOSITE_PLAYER: null MYSQL_RES QID 0

fazladan 1 virgül var bunu nasıl düzeltirim player tablomu .sql olarak dışarı çıkarıyorum orada bir sorun yok

SQL:
Genişlet Daralt Kopyala
ALTER TABLE `player`
ADD COLUMN `battle_pass_end` datetime NULL DEFAULT NULL ON UPDATE CURRENT_TIMESTAMP AFTER `horse_skill_point`;

ALTER TABLE `player_deleted`
ADD COLUMN `battle_pass_end` datetime NULL DEFAULT NULL ON UPDATE CURRENT_TIMESTAMP AFTER `horse_skill_point`;

bunu kullandım fakat yine 2 virgül hatası var

Çözüm
Hatayı çözdüm sistemi veren arkadaş şöyle demiş anlatımda

db klasörü içerisindeki

ClientManagerPlayer.cpp:
Genişlet Daralt Kopyala
// Arat;

"horse_skill_point "

// Altına ekle;

#ifdef ENABLE_BATTLE_PASS
                ",UNIX_TIMESTAMP(battle_pass_end) "
#endif

burada hatalı olan kısım ",UNIX_TIMESTAMP(battle_pass_end)" kısmında virgülü en başa koymuş
olması gereken aşağıdaki gibidir

C++:
Genişlet Daralt Kopyala

"UNIX_TIMESTAMP(battle_pass_end),"

#endif

benden sonra bu konuya bakacak arkadaşlar baştaki virgülü silin ve sona ekleyin.
Selamlar, battle pass sistemi ekledim fakat mysqle eklemem gereken sütunları ekleyince hata alıyorum

db.sysser:
Genişlet Daralt Kopyala
SYSERR: May 31 10:53:57 :: ChildLoop: AsyncSQL: query failed: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'UNIX_TIMESTAMP(battle_pass_end) statistics_jinno_kills, statistics_shinsoo_kills' at line 1 (query: SELECT id,name,job,voice,dir,x,y,z,map_index,exit_x,exit_y,exit_map_index,hp,mp,stamina,random_hp,random_sp,playtime,gold,level,level_step,st,ht,dx,iq,exp,stat_point,skill_point,sub_skill_point,stat_reset_count,part_base,part_hair,part_acce, skill_level,quickslot,skill_group,alignment,mobile,horse_level,horse_riding,horse_hp,horse_hp_droptime,horse_stamina,UNIX_TIMESTAMP(NOW())-UNIX_TIMESTAMP(last_play),UNIX_TIMESTAMP(last_play),horse_skill_point,,UNIX_TIMESTAMP(battle_pass_end) statistics_jinno_kills, statistics_shinsoo_kills, statistics_chunjo_kills, statistics_total_kills,statistics_total_deaths,statistics_duels_won, statistics_duels_lost, statistics_bosses_kills, statistics_stones_kills, statistics_mobs_kills , t
SYSERR: May 31 10:53:57 :: RESULT_COMPOSITE_PLAYER: null MYSQL_RES QID 0

fazladan 1 virgül var bunu nasıl düzeltirim player tablomu .sql olarak dışarı çıkarıyorum orada bir sorun yok

SQL:
Genişlet Daralt Kopyala
ALTER TABLE `player`

ALTER TABLE `player_deleted`

bunu kullandım fakat yine 2 virgül hatası var
sql ile indirip manuel olarak düzelt virgülü

Hatayı çözdüm sistemi veren arkadaş şöyle demiş anlatımda

db klasörü içerisindeki

ClientManagerPlayer.cpp:
Genişlet Daralt Kopyala
// Arat;

"horse_skill_point "

// Altına ekle;

",UNIX_TIMESTAMP(battle_pass_end) "
#endif

burada hatalı olan kısım ",UNIX_TIMESTAMP(battle_pass_end)" kısmında virgülü en başa koymuş
olması gereken aşağıdaki gibidir

C++:
Genişlet Daralt Kopyala

"UNIX_TIMESTAMP(battle_pass_end),"

#endif

benden sonra bu konuya bakacak arkadaşlar baştaki virgülü silin ve sona ekleyin.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.