Çözüldü baslat.sh: ./db: not found

• Konuyu açan Konuyu açan J3yShuFLe
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 11
  • Gösterim Gösterim 1K
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.

J3yShuFLe

HayaletMetin2 & ExpertCraft [ Founding Owner]
Üye
Ticaret Puanı
0
Filezillaya yeni files attım. Putty üzerinden oyunu başlattığımda böyle hatalar alıyorum. Çözümü nedir?

-- OYUN BASLATILIYOR --
Database baslatiliyor
baslat.sh: ./db: not found
Auth baslatiliyor
baslat.sh: ./auth: not found
Ch1 baslatiliyor
baslat.sh: ./game: not found
Game99 baslatiliyor
baslat.sh: ./game: not found
-- OYUN AKTIF --

Kanalların içinde bağlantılar yok ise şu şekilde eklemeniz gerekiyor.

Örnek channel1 dosyasına gir sağ tıkla bağlantı ekle de ismini game yap bağlantı kısmınıda /usr/game/share/game yap tabi senin game dosyan neredeyse onu ona göre değiştir aynı şekilde dbyi ve auth yapman lazım
./db /usr/game/share/db
./game /usr/game/share/game
/.auth /usr/game/share/game

Eğer bunlar var ise share konumunda game ve db dosyası eksiktir. Bunlarıda game ve db build ederek elde edeceksiniz.

Bu konumlar filesten filese göre değişir.

db ve game dosyalarını bulamadığını söylüyor. sh scriptini açıp belirttiği yerlere bu iki dosyayı atmalısınız.

@Trashy pişti olduk -_-

Hocam, ben bunun çoğu yanıtı aldım ama yapamadım. Uzantan masaüstü ile yardımcı olabilme şansınız var mı?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
sayin @Trashy dediğin şekilde filezilleda /usr/game/channel1 girip sağ tık yaptığımda bağlantı ekle yazmıyor uzaktan masaüstü ile bana yardımcı olma şansınız varmı şimdiden teşekkür ederim

Kanalların içinde ./game isimli bir bağlantı görebiliyor musunuz ?
Sağ tık > Yeni > Bağlantı şeklinde olması gerekiyor Winscp kullanıyorsanız Filezilla için bilmiyorum.

XQ3zDw.png

@Trashy Burada bu şekilde dosyalar var

Son düzenleme:
Ek olarak bende tw ile bilgisayarına bağlandım ve kontrol ettim ./db: not found hatasını alma sebebi kanallarda bağlantıların bulunmamasıydı. Bu hata ile karşılaşacak arkadaşlar ilk yorumda bahsettiğim şekilde bağlantıları oluşturabilirler. Filezillada sanırım bu bağlantı oluşturma yok yada ben göremedim. Bağlandığımda winscp yüklemiş winscp üzerinden halletmiştik.