Çözüldü balıkçılık mapinde balık tutamamak

• Konuyu açan Konuyu açan asilords
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 7
  • Gösterim Gösterim 84
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

asilords

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
1:
Genişlet Daralt Kopyala
    int GetProbIndexByMapIndex(int index)
    {
        if (index > 60)
            return -1;

switch (index)
        {
        case 1:
        case 21:
        case 41:
        case 50:
            return 0;

case 3:
        case 23:
        case 43:
            return 1;
        }

return -1;
    }

fishing.cpp'ye balık mapinin indexini (50) eklememe rağmen, oltaya bişey takıldı ne olduğu belli değil diyip yemi kaybettin diyor yani balık tutulmuyor.Ballıkçılık mapı ekleyip balık tutabilenler yardım edebilir mi?

Çözüm
sorunu çözdüm kod kısmı aynı, world editorde önceki kontrol edişimde water kısımları vardı ben de water zaten eklenmiş sandım ayrıyeten son kısımdanda water alanı eklemek gerekli aynı renk olduğu için kafa karıştırıyor su olan bölgeler sanki water alanıymış gibi gözüküyor meraklısına çözüm olabilir.
Hiç buraya eklemeden denediniz mi? Ya da 43 ün altına ekleyip dener misiniz
Denedim malesef aynı. 1. Ve 2. Köyler dışındaki haritalarda örn çöl. falan aynı şekilde. Sanırım fishing.txte balıkların hangi haritaya göre cıkacaklarını hesaplayan yer var ama haritalarla ilgili info yok içinde karışık bir olay.

Denedim malesef aynı. 1. Ve 2. Köyler dışındaki haritalarda örn çöl. falan aynı şekilde. Sanırım fishing.txte balıkların hangi haritaya göre cıkacaklarını hesaplayan yer var ama haritalarla ilgili info yok içinde karışık bir olay.
Balıkçılıkla pek ilgilenmediğim için bilmiyorum bi ara köyler dışında balık tutmayı kapama diye bir konu vardı, belki onla ilgili bir düzenleme yapılmıştır filesta

Kodlar normalse world editörde sağdan ikinci kısımda water seçeneğini seçip bir bakın belki o water silinmiştir eğer ora yoksa su eklense bile balık tutmuyor maplerde

sorunu çözdüm kod kısmı aynı, world editorde önceki kontrol edişimde water kısımları vardı ben de water zaten eklenmiş sandım ayrıyeten son kısımdanda water alanı eklemek gerekli aynı renk olduğu için kafa karıştırıyor su olan bölgeler sanki water alanıymış gibi gözüküyor meraklısına çözüm olabilir.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.