Yardım Başlangıçta verilen genel dropları kaldıramıyorum

• Konuyu açan Konuyu açan NIGHTMT2
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 7
  • Gösterim Gösterim 781
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

NIGHTMT2

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar
Sürgün mağrası girişinde kan taşı istemesi için bir quest kurdum filezillada questi okutmak için putty'den sh make.sh yapıyorum
quest sorunsuz çalışıyor aktif oluyor ama daha sonra oyun içindeki ayarlarda bozulma meydana geliyor ilk kayıtlarda oyuncuya genel olarak drop veriliyor
nesne düşme şansı 2 kat arttırldı,exp oranı %50 arttırıldı 450gün falan sonra başlangıç itemleri eski haline dönüyor ve sandık aynası çalışmıyor tüm bunlar o questi okutmak için sh make.sh yapınca oluyor başlangıç itemlerini ayarladım tekrar sandık aynasını mejburen kaldırdım filesten fakat bu droplara bir türlü çözüm bulamadım yardımcı olabilcek varsa çok sevinirim..
NOT/Navicatta account'tan gold expire falan 0 landı aktif karakterlerde çıkmıyor artık drop ama yeni kayıtlarda hala çıkıyor..

0302_115929.jpg

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Bunun sebebi sh make.sh çekmenizden kaynaklanıyor olabilir. Kan taşı questi için neden make.sh çekiyorsunuz ?

Aslında okuması lazım. Okuturken aldığınız hatayı gösterebilir misiniz?
../turkey/quest/quest_list dosyasına da kan taşı questini ekleyin.

sorun çözüldü farklı bir sayfada bir arkadaş paylaşmış ordan çözdüm. Çözüm bu;
Putty ye giriş yaptıktan sonra

cd /usr/game/share/locale/turkey/quest

yazıp enter lıyoruz ve sonra

ee hognkong_list yazıyoruz ve açılan ekranın en altına gelip yeni questleri ekliyoruz

örnek1.quest
örnek2.quest
gibi

Sonra ESC ye basıp 2 kere Enter diyoruz.

npc'ye tıklayınca 2 tane giriş izni iste seçeneği çıkıyor bu seferde birine tıklayınca bişi olmuyor diğerine tıklayınca çalışıyor .d

sorun çözüldü farklı bir sayfada bir arkadaş paylaşmış ordan çözdüm. Çözüm bu;
Putty ye giriş yaptıktan sonra

cd /usr/game/share/locale/turkey/quest

yazıp enter lıyoruz ve sonra

ee hognkong_list yazıyoruz ve açılan ekranın en altına gelip yeni questleri ekliyoruz

örnek1.quest
örnek2.quest
gibi

Sonra ESC ye basıp 2 kere Enter diyoruz.

npc'ye tıklayınca 2 tane giriş izni iste seçeneği çıkıyor bu seferde birine tıklayınca bişi olmuyor diğerine tıklayınca çalışıyor .d
Eski denemelerinizden kalan kalıntılar yüzünden böyle olmuştur büyük ihtimalle. Kan taşı questine dair bütün kalıntıları npcnin klasöründen ve notarget klasörünün içinden komple silin ve tekrar yükleyin.

Make kullanımı aslında basit ama çok yanlışlarla düzenleme yapılan bir yöntem.
Örnek bir quest ekliceksiniz ve önceki questi kaldırmak istiyorsunuz, çoğu insan önce questin object dosyalarını silmeye çalışıyor.
O object klasörünün questini listten kaldırıp yenisini eklemek kadar basit olay ama zorlaştırıyor milletimiz :)

ya beyler pardon sorun site paneldenmiş ben quest ile alakalı sanmışım :d ama ticaret aynası bozulma sebebi oymuş ama
ftp'den site panele girdim /domains/nightmt2.sunucuhizmeti.com/public_html/moduller burada kaydol.php dosyasından bütün
gold_expire silver_expire falan var hepsini sildim auto_expire(otoyangtoplama) hariç sorun çözüldü....