Yardım Büyük haritası açılmayan maplerde haritayı aktifleştirme

• Konuyu açan Konuyu açan DeadLyEscaPe
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 4
  • Gösterim Gösterim 704
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

DeadLyEscaPe

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar,

d:/ymir work/ui/atlas içerisine map adında bir klasör oluşturup onun da içerisine atlas.sub oluşturup harita açılınca görüntülenecek dds/tga dosyasının yolunu kaydedip, hem sunucu hem pack taraflı (Haritayı aktifleştirmiş bir serverdan) map dosyalarını ve atlas.sub alıp değiştirip denememe rağmen büyük haritayı sürgün-ö.z gibi maplerde açamıyorum. Client source veya packtan değiştirmem/kaldırmam veya eklemem gereken extra bir şey mi var acaba? Aradım aradım çözümünü bulamadım.

kodlarıda alaymışsın iyiymiş aslında. bunun etkinleştirmesi vardır illaki

Aklıma gelen bir diğer ihtimal DDS dosyasının kayıt methodu..
Eğer dds dosyasını sen kendin oluşturup kaydettiysen yanlış kaydetmiş olabilirsin. Aynı ölçülere sahip ve oyunun kendinden var olan bir dds dosyasını dene istersen bir. Eğer o sorunsuz görünürse sorun senin dds dosyandadır.

Ayrıca uiminimap.py dosyasında;
Python:
Genişlet Daralt Kopyala
    CANNOT_SEE_INFO_MAP_DICT = {
        "metin2_map_monkeydungeon" : False,
        "metin2_map_monkeydungeon_02" : False,
        "metin2_map_monkeydungeon_03" : False,
        "metin2_map_devilsCatacomb" : False,
    }

Bahsettiğin map burada ekli ise bu yüzden de görünmüyor olabilir. Buradaki ekli olan maplerde minimap çalışmaz.

Aklıma gelen bir diğer ihtimal DDS dosyasının kayıt methodu..
Eğer dds dosyasını sen kendin oluşturup kaydettiysen yanlış kaydetmiş olabilirsin. Aynı ölçülere sahip ve oyunun kendinden var olan bir dds dosyasını dene istersen bir. Eğer o sorunsuz görünürse sorun senin dds dosyandadır.

Ayrıca uiminimap.py dosyasında;
Python:
Genişlet Daralt Kopyala
    CANNOT_SEE_INFO_MAP_DICT = {
        "metin2_map_monkeydungeon" : False,
        "metin2_map_monkeydungeon_02" : False,
        "metin2_map_monkeydungeon_03" : False,
        "metin2_map_devilsCatacomb" : False,
    }

Bahsettiğin map burada ekli ise bu yüzden de görünmüyor olabilir. Buradaki ekli olan maplerde minimap çalışmaz.

Burada ekli değil, burası minimapin açılmayacağı haritalar. Ayrıyeten hazır bir filesta eklenmiş şekilde olan dds dosyasını aldım, ben hazırlamadım.