Yardım (auto refine) + basma penceresi [hata]

• Konuyu açan Konuyu açan kaizec
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 19
  • Gösterim Gösterim 2K
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

kaizec

Çaylak Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
pencereyi kaydırma ve 2.kez basma hatası.png

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.hata = pencere açık kalsın butonunu işaretledikden sonra + basınca 1 kez basıyor tekrar ekrana evet hayır geliyor fakat bu sefer 2. + yı basmıyor evet butonuna tıklanmıyor 2.kez sebebi ne olabilir? ( düzeltildi )
1.hata çözüm ;

uirefine.py:
Genişlet Daralt Kopyala
chat.AppendChat (chat.CHAT_TYPE_INFO, "%d %d" % (itemIndex, int(itemIndex %10)))
satırı siliyorsunuz ve sürekli basarken sorun olmuyor.

2.hata = evet hayır butonlarının olduğu pencere sabit yerini değiştiremiyorum nasıl düzeltilebilir? (Sorun devam ediyor)Not:Hata değilmiş.

3.hata = + bastıkdan sonra yükseltme başarılı penceresi arkada kalıyor pop-up olarak öne çıkmıyor bu yüzden takılmalara sebep oluyor.

Kaynak : Otomatik +Basma Sistemi

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
2. bir hata değil. Evet / hayır penceresi Metin2'nin onay penceresi.

3. hata için gelen pencereyi SetTop fonksiyonu ile öne getirebilirsiniz.

Yükseltme başarılı veya başarısız penceresi onay penceresinin arkasında kalıyor dimi? Sorunun daha net anlaşılması için ekran görüntüsü veya video ekleyebilir misiniz?

Yükseltme başarılı veya başarısız penceresi onay penceresinin arkasında kalıyor dimi? Sorunun daha net anlaşılması için ekran görüntüsü veya video ekleyebilir misiniz?
Konuya video ekledim hocam + bastıkdan sonra başarılı kısmı ve evet hayır kısmı pencerenin arkasına düşüyor ve hiçbirşeye tıklanmıyor bu sorun evet hayır kısmını üste koyunca oluyor. Not : ESC basınca kapatıp tekrar açabiliyorsun ama aynı şey yine oluyor 1 kez + bastıkdan sonra böyle arkada kalıyor.

ve son olarak arkadaki yazılar videodaki gibi taşıyor o pencerenin genişlik ayarları hangi kod satırında acaba bulsam genişlğini vs ayarlamak kolayda ben bakındım ama bulamadım malum yeniyim bu konularda

Son düzenleme:
Sistemi eklerken hata filan yapmadınız değil mi? Konudaki videoda başarılı ve başarısız durumu önde gözüküyor. Düzenlediğiniz kodları geri alıp baştan eklemeyi deneyebilirsiniz.

2021-08-22 10_33_11-C__Users_Warmechz_Desktop_EterNexus_root_game.py - Notepad++.png

Aslında kontrol ettiğimde popup etkin fakat çalışmıyor neden acaba...

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
7805 eklentisini görüntüle
aslında kontrol ettiğimde popup etkin fakat çalışmıyor neden acaba...
chat.AppendChat(chat.CHAT_TYPE_INFO, "%d %d" % (itemIndex, int(itemIndex %10))) hocam sorunu buldum bu kısmı silince + basarken eşyanın + seviyesinin değişmeme sorunu düzeliyor fakat bu seferde evet hayır ekranı popup olarak öne çıkmıyor sorun bu satırda ama nasıl düzeltebilirim hiçbir fikrim yok silmezsem +1 den +5 e bastığım kılıç + basma ekranında hala +1 gösteriyor silersemde evet hayır botunu arkaya düşüyor

Son düzenleme:
Konuda belirttiğiniz ilk sorunu yaşarken aldığınız syserr nedir?
hatalı kod satırı:
Genişlet Daralt Kopyala
chat.AppendChat (chat.CHAT_TYPE_INFO, "%d %d" % (itemIndex, int(itemIndex %10)))

syeserrr2.png

Bu satır aktifken + bastığım zaman aldığım syserr aşağdaki gibidir. ( Sebep olduğu şey ise +1 den +2 ye bastığım kılıç +2 olmasına rağmen + basma ekranında +1 olarak gözükmeye devam etmesi.)

syser1.png

Sorunlu satır yine bu arkadaşdır.
syeserrr2.png

ve ardından bu sorunlu satır arkadaşımı kaldırdıktan sonra

sysser3.png

+4 kılıcı +5 yaptım ve ekrandada değişti fakat başarılı yazısının olduğu ekran pop-up olarak öne çıkması gerekirken "yükseltme" penceresinin arkasına gidiyor ve herhangi bir syserr vermiyor...

Popuplar aktiftir aşağıdaki resimde mevcut;
2021-08-22 10_33_11-C__Users_Warmechz_Desktop_EterNexus_root_game.py - Notepad++.png

Sanırım;
syeserrr2.png

bu kodu silmek yerine düzenlemek gerek ama malesef bilgim yok.

ve arkadaki fakat hata verip yanabilir yükseltmek istediğinizden eminmisiniz gibi bir yaz var oda pencereden taşıyor pencerenin nerde olduğunu arıyorum bi yandan boyutu veya yazıyı değiştirmek için :disney-is-frozen17:

Son düzenleme:
hatalı kod satırı:
Genişlet Daralt Kopyala

7810 eklentisini görüntüle

Bu satır aktifken + bastığım zaman aldığım syserr aşağdaki gibidir. ( Sebep olduğu şey ise +1 den +2 ye bastığım kılıç +2 olmasına rağmen + basma ekranında +1 olarak gözükmeye devam etmesi.)

7811 eklentisini görüntüle
Sorunlu satır yine bu arkadaşdır.
7812 eklentisini görüntüle

ve ardından bu sorunlu satır arkadaşımı kaldırdıktan sonra

7813 eklentisini görüntüle

+4 kılıcı +5 yaptım ve ekrandada değişti fakat başarılı yazısının olduğu ekran pop-up olarak öne çıkması gerekirken "yükseltme" penceresinin arkasına gidiyor ve herhangi bir syserr vermiyor...

Popuplar aktiftir aşağıdaki resimde mevcut;
7815 eklentisini görüntüle
Sanırım;
7814 eklentisini görüntüle
bu kodu silmek yerine düzenlemek gerek ama malesef bilgim yok.

ve arkadaki fakat hata verip yanabilir yükseltmek istediğinizden eminmisiniz gibi bir yaz var oda pencereden taşıyor pencerenin nerde olduğunu arıyorum bi yandan boyutu veya yazıyı değiştirmek için :disney-is-frozen17:
import chat ekledin mi ?

malesef syserr vermiyor, nesne yükseltmesi başarılı yazısı arkaya düşüyor.
Emin değilim ama popup fonksiyonuna SetPosition tanımı eklemeyi deneyebilirsin. Py dosyalarinda örnek kullanımı çok var bakabilirsin. Şu an telefonda oldugum için pek yardımcı olamıyorum.

Bence sistemi tekrardan eklemeyi deneyebilirsiniz. Python modüllerini kullanacağınız zaman kesinlikle import etmelisiniz. Zaten diğer türlü syserr verecektir.

Her şeyi doğru eklemenize rağmen sistem kaynaklı bi hata mevcut ise geliştiricinin github sayfasında issue oluşturabilirsiniz.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Bence sistemi tekrardan eklemeyi deneyebilirsiniz. Python modüllerini kullanacağınız zaman kesinlikle import etmelisiniz. Zaten diğer türlü syserr verecektir.

Her şeyi doğru eklemenize rağmen sistem kaynaklı bi hata mevcut ise geliştiricinin github sayfasında issue oluşturabilirsiniz.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
Şuan 0 syserr ile çalışıyor tek sorun popup da ama bakalım daha incelerim kodları illaki bir sebebi vardır veya düzeltmenin bir yolu teşekkürler

Şuan 0 syserr ile çalışıyor tek sorun popup da ama bakalım daha incelerim kodları illaki bir sebebi vardır veya düzeltmenin bir yolu teşekkürler
Emin değilim ama aklıma şu geldi.
Pythonda kod satırları sıralamaya göre çalışıyor ve bazen çalışma sırasına bağlı olarak bu tür sorunlar yaratabiliyor.

game.py de arat;
Python:
Genişlet Daralt Kopyala
    def RefineSuceededMessage(self):
        self.PopupMessage(localeInfo.REFINE_SUCCESS)
            if app.ENABLE_REFINE_RENEWAL:
                self.interface.CheckRefineDialog(False)

Burda sanırım ilk olarak popupmessage çağırdıktan sonra interface'den CheckRefineDialog çağırıyor.
Yani mesaj ekranını çağırdıktan sonra tekrar bir çağrıda bulunuyor ve ikinci yapılan çağrı, ilk çağrının görüntü olarak önüne geçmiş(üstüne binmiş) oluyor.

Bu satırları şu şekilde değiştirmeyi dene;

Python:
Genişlet Daralt Kopyala

Dediğim gibi sadece basit bir fikir, işe yarayıp yaramayacağından emin değilim.

D
Emin değilim ama aklıma şu geldi.
Pythonda kod satırları sıralamaya göre çalışıyor ve bazen çalışma sırasına bağlı olarak bu tür sorunlar yaratabiliyor.

game.py de arat;
Python:
Genişlet Daralt Kopyala

Burda sanırım ilk olarak popupmessage çağırdıktan sonra interface'den CheckRefineDialog çağırıyor.
Yani mesaj ekranını çağırdıktan sonra tekrar bir çağrıda bulunuyor ve ikinci yapılan çağrı, ilk çağrının görüntü olarak önüne geçmiş(üstüne binmiş) oluyor.

Bu satırları şu şekilde değiştirmeyi dene;

Python:
Genişlet Daralt Kopyala

Dediğim gibi sadece basit bir fikir, işe yarayıp yaramayacağından emin değilim.
denedim ama malesef aynı şekil yükseltme ekranının arkasına kaçıyor acaba yükseltme ekranındamı popup var? onu kaldırsak belki düzelebilir fakat onu çağıran hangi dizin bilmiyorum bakınayım

game.py:
Genişlet Daralt Kopyala
    def PopupMessage(self, msg):
        self.stream.popupWindow.Close()
        self.stream.popupWindow.Open(msg, 0, localeInfo.UI_OK)

def OpenRefineDialog(self, targetItemPos, nextGradeItemVnum, cost, prob, type=0):
        self.interface.OpenRefineDialog(targetItemPos, nextGradeItemVnum, cost, prob, type)

burda bir sıkıntı yok gibi