Çözüldü Altyapı files hakkında

• Konuyu açan Konuyu açan xms012
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 1
  • Gösterim Gösterim 192
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

xms012

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Herkese merhaba.

Ticari olmayan amaçlarla sıfırdan sunucu açmayı files hazırlamak istiyorum. Bir kaç soru sormak istiyorum. ( zaten şuan o kadar vasfım yok :) )

Altyapı server files yapılması gerektiğinde bu oyundaki sorunları nasıl biliyorsunuz ve çözüyorsunuz ? Mesela hp absorbe ile alakalı sorunlar varmış veya oyuna belirli bir süreden sonra ekstra yük biniyor ve oyunun yavaşlamasına sebep oluyormuş. Bu tarz sorunları sürekli deneme yanılma yolu ile mi buluyorsunuz sürekli başınıza bir şey geldikçe mi fixlemeye çalışıyorsunuz yoksa daha önceden herkesin belirlediği kritik 50-60 sorun var teker teker fix mi atıyorsunuz ?

Yeni sistemleri nasıl ekleyebiliriz ve yapılan her ufak işlem sonrasında reboot atmak zorunda mıyız ?

Günümüzde tercih edilen mysql - freebsd sürümleri nelerdir ?

virtual box üzerinden sanal işletim sistemi açmadan normal bilgisayar üzerinde metin2 sunucusunu açabilir miyiz ? ( local olarak geliştirmek amaçlı )

Şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:
Çözüm
Herkese merhaba.

Ticari olmayan amaçlarla sıfırdan sunucu açmayı files hazırlamak istiyorum. Bir kaç soru sormak istiyorum. ( zaten şuan o kadar vasfım yok :) )

Altyapı server files yapılması gerektiğinde bu oyundaki sorunları nasıl biliyorsunuz ve çözüyorsunuz ? Mesela hp absorbe ile alakalı sorunlar varmış veya oyuna belirli bir süreden sonra ekstra yük biniyor ve oyunun yavaşlamasına sebep oluyormuş. Bu tarz sorunları sürekli deneme yanılma yolu ile mi buluyorsunuz sürekli başınıza bir şey geldikçe mi fixlemeye çalışıyorsunuz yoksa daha önceden herkesin belirlediği kritik 50-60 sorun var teker teker fix mi atıyorsunuz ?

Yeni sistemleri nasıl ekleyebiliriz ve yapılan her ufak işlem sonrasında reboot atmak zorunda mıyız ...
Herkese merhaba.

Yeni sistemleri nasıl ekleyebiliriz ve yapılan her ufak işlem sonrasında reboot atmak zorunda mıyız ?

Günümüzde tercih edilen mysql - freebsd sürümleri nelerdir ?

virtual box üzerinden sanal işletim sistemi açmadan normal bilgisayar üzerinde metin2 sunucusunu açabilir miyiz ? ( local olarak geliştirmek amaçlı )

Şimdiden teşekkür ederim
freebsd genel olarak en güncelleri tercih edebilirsin. mysql8 den aşağı yeni freebsdlere kuramayacağın için mysql8 kullanman daha iyi olur. windows üzerinden de freebsd olmadan çalıştırabilirsin. sistem eklemek için youtube kanalımızda 2 tane benim ve yine ayrıca benim çektiğim 3 tane video var. forum youtube kanalındakiler anlatımlı benim bireysel olanlar sadece müzikli video anlatım yok. fixlere gelecek olursak bazı şeyler için fix listesi var tabikide yani araştırırsan toplu fix gibi şeyler görürsün ama hepsini bir anda uygulamak ne kadar doğru tartışılır. yapay zeka gelişimi ile birlikte daha doğru çözümler ve fixler üretilebilir. genelde çoğu kişi fixleri paylaşılan büyük fileslerden alırken bu fixleri sıfırdan yazıp paylaşan kişilerin sayısı 2 elin parmağını geçmez belkide.

sistem eklemek için

hem windowsta hem freebsdde server files çalıştırmak için
[Windows / FreeBSD] Mainline geliştirme ortamı - Tertemiz altyapı.

iyi forumlar.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.