Yardım Altyapı üzerinde değişiklikler hk.

• Konuyu açan Konuyu açan cemokyay35
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 9
  • Gösterim Gösterim 88
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

cemokyay35

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

öncelikle forum üzerinde çok güzel bilgiler mevcut herkese teşekkür ederim bu bilgileri paylaştıkları için.

forum üzerinde whistle'ın paylaşmış olduğu files'ı indirdim kurdum çalışıyor fakat ben burada bazı eklemeler yapmak istiyorum forum üzerinden bazı şeyleri ekledim derleme kısmında biraz kafam karıştı

Kaynak kodu build etme klavuzu.
İlk önce Extern/cryptopp/cryptlib.sln dosyasını visual studio 2019 ile açın.
Daha sonra Release (MT) ve Debug (MTd) olarak build ediniz.

Build işlemleri tamamlandıktan sonra Client/Metin2Client_VC90.sln dosyasını visual studio 2019 ile açın.
Açıldıktan sonra projeyi build ediniz.

şeklinde bir not düşülmüş denilen herşeyi yaptım fakat derleme sonrasında da oluşan bir exe göremedim bundan kaynaklı olarak biraz kafam karıştı desteğiniz için teşekkür ederim :)

cryptopp buildden exe çıkmayacak lib uzantılı dosya çıkacak o yüzden lib dosyası çıktıysa problem yok

eğer bin ya da debug veya relase klasörleri varsa oradadır iyice kontrol edin lütfen

Dosya Eklentileri

• resim_2024-09-01_224201595.webp
    resim_2024-09-01_224201595.webp
    14,8 KB · Gösterim: 19
sadece cryptopp dosyası içinde .lib diye aratın çıkacaktır eğer buildi hata almadan bitirdiyseniz
Extern\lib klasörünün içerisine atmış not kısmında bahsedildiği gibi "
Client/Metin2Client_VC90.sln dosyasını visual studio 2019 ile açın.
Açıldıktan sonra projeyi build ediniz." işlemini gerçekleştirdim bu güncellemeyi aktif etmek için filezilla üzerinde güncellemem yeterli olacak mıdır acaba ? ayriyetten desteğiniz için teşekkür ederim.

Extern\lib klasörünün içerisine atmış not kısmında bahsedildiği gibi "
Client/Metin2Client_VC90.sln dosyasını visual studio 2019 ile açın.
Açıldıktan sonra projeyi build ediniz." işlemini gerçekleştirdim bu güncellemeyi aktif etmek için filezilla üzerinde güncellemem yeterli olacak mıdır acaba ? ayriyetten desteğiniz için teşekkür ederim.
bu client için olduğundan filezilla ile ilgili bir durum yok