Çözüldü After migration from VS2013 to VS2019. Problem with msvcrt.lib during compilation.

• Konuyu açan Konuyu açan IFS
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 6
  • Gösterim Gösterim 649
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

IFS

Yasaklanmış Üye
Cezalı
Ticaret Puanı
0
Merhabalar, (hi)

İstemci SDK bölümünü, Visual Studio 2013 - PTS v142 (kısaca VS2013 v120_xp) versiyonundan, Visual Studio 2019 (kıasca VS2019 v142) versiyonuna yükselttim.
I upgraded the client SDK from Visual Studio 2013 - PTS v142 (VS2013 v120_xp for short) to Visual Studio 2019 (for short VS2019 v142)

Derlemelerden önce, uyumluluk problemlerini de çözdüm bunlara örnek olarak, "libconfig, foxac, nome++, vb vb.." tamamını uyarladım.
Ancak son aşama olarak UserInterface build aşamasında geldiğinde, aşağıda ekte paylaşılan hatayı vermekte. Bir çok defa araştırdım fakat bunu bulamadım.,
Before compiling, I also solved compatibility problems, for example, I adapted all "libconfig, foxac, nome++, etc.."
However, when UserInterface arrives at the last stage of build, it gives the error shared below. I searched many times but couldn't find it.

Bu ne sorunudur acaba ?
What could this problem be?
1623608272535.png

Proje çıktısı
Output
1623608350778.png

VS Proje yapılandırması;
VS Project configuration;
1623608420780.png

Tüm ayarlar;
All settings
1623608438547.png
1623608457790.png

1623608468817.png

@Yeniceri bilgilerinize sunarım, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Keyifli forumlar.
Enjoy forums.

Çözüm
Bu hata src den değil visual studionun bizzat kendisinden kaynaklanıyor olması gerek.
Yanlış veya eksik bir yapılandırma yapılmış.

UserInterface sağ tık > Özellikler bölümüne girip burdaki gibi ayarlı olduğundan emin olun. (Distribute ve Release sürüm için)
Debug Mod derlemesi için /MTd seçeneği seçilir.
Adsız.jpg

Buna ek olarak;
UserInterface > sağ tık > özellikler ekranından Linker > Input sekmesine girdiğinizde sağ tarafta tanımlanmış libleri göreceksiniz. Ordaki listeye msvcrt.lib eklemeyi deneyin.
Bu hata src den değil visual studionun bizzat kendisinden kaynaklanıyor olması gerek.

UserInterface sağ tık > Özellikler bölümüne girip burdaki gibi ayarlı olduğundan emin olun. (Distribute ve Release sürüm için)
Adsız.jpg

Buna ek olarak;
UserInterface > sağ tık > özellikler ekranından Linker > Input sekmesine girdiğinizde sağ tarafta tanımlanmış libleri göreceksiniz. Ordaki listeye msvcrt.lib eklemeyi deneyin.

Çözüm

7260 eklentisini görüntüle

Buna ek olarak;
Merhabalar, derhal kontrollerimi sağlayıp feed back sağlayacağım.

7260 eklentisini görüntüle

Buna ek olarak;

Merhabalar,

Belirtmiş olduğunuz şekilde denedim ve bu defa çok fazla hata ile karşılaştım.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Bilgilerinize.

Merhabalar,

Belirtmiş olduğunuz şekilde denedim ve bu defa çok fazla hata ile karşılaştım.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Bilgilerinize.
Söylediğim işlemleri geri alın ve kaydedin. Sonra tekrar aynı işlemleri uygulayın FAKAT bunun öncesinde özellikler pencerisinin sol üst tarafındaki All Configurations seçeneğini Distribute olarak değiştirin. Bir de böyle deneyin bakalım..

Söylediğim işlemleri geri alın ve kaydedin. Sonra tekrar aynı işlemleri uygulayın FAKAT bunun öncesinde özellikler pencerisinin sol üst tarafındaki All Configurations seçeneğini Distribute olarak değiştirin.
Elbette, ancak release sürüm olarak almak istiyorum. Bunun için bu söylediğinizi Release olarak güncelleyebilir miyim ?

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.