🟢 [C++] 📢 Balık tutan oyuncuya damage işlemesin

• Konuyu açan Konuyu açan bckntr
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 15
  • Gösterim Gösterim 273

bckntr

Sen Yetkili bi abiye benziyon
Geliştirici
Yardımsever Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Selamun aleyküm serbest açıp balık tutan oyuncuları rahatsız etmeye son. Emek serverlerin işine yarayacağını düşünüyorum.

Burayı görüntülemek için üye girişi yapmalı veya kayıt olmalısınız.

Son düzenleme:
Sadece bu şekilde işe yaramaz mı?

A:
Genişlet Daralt Kopyala
 if (rkInstVictim.IsFishingMode())
                return false;

Sadece bu şekilde işe yaramaz mı?

A:
Genişlet Daralt Kopyala
 if (rkInstVictim.IsFishingMode())
                return false;
Yarar ama bunu kullanarak hasar almaktan kaçınmaya çalışan oyuncular olabilir o yüzden konum kontrolü de lazım fakat ben olsam böyle bir çözüm yerine PvP'ye kapalı bir balık tutma mapi eklerdim veya köylerdeki kıyıları World Editörle düzenleyip güvenli alan yapardım, daha mantıklı gibi geliyor.

Yarar ama bunu kullanarak hasar almaktan kaçınmaya çalışan oyuncular olabilir o yüzden konum kontrolü de lazım fakat ben olsam böyle bir çözüm yerine PvP'ye kapalı bir balık tutma mapi eklerdim veya köylerdeki kıyıları World Editörle düzenleyip güvenli alan yapardım, daha mantıklı gibi geliyor
Bence mapleri düzenlemek officiallığı bozuyor. Balık tutmak için zaten deniz kenarı olması gerekiyor. Baska artniyet yapılır mı bilmiyorum.

Bence mapleri düzenlemek officiallığı bozuyor. Balık tutmak için zaten deniz kenarı olması gerekiyor. Baska artniyet yapılır mı bilmiyorum.
mapleri düzenlemek officialliği bozuyorsa balık tutanlara vuruşu engellemekte officialliği bozuyor ya hiç elleme yada özel pvp açılmayan balık mapi ekle bence balık mapi çok hoş olabilir şöyle büyük göl gibi ya da şelale gibi bir harita yaparsın doğal ortamlar gibi oh mis iç açıcı valla. bizim millet tatile çok çıkamıyor bari güzel bir balık köyü görsün :D

mapleri düzenlemek officialliği bozuyorsa balık tutanlara vuruşu engellemekte officialliği bozuyor ya hiç elleme yada özel pvp açılmayan balık mapi ekle bence balık mapi çok hoş olabilir şöyle büyük göl gibi ya da şelale gibi bir harita yaparsın doğal ortamlar gibi oh mis iç açıcı valla. bizim millet tatile çok çıkamıyor bari güzel bir balık köyü görsün :D
Her hangi bir düzenleme officiallığı bozuyor direkt offcial gf den alıp kullanmak lazım😃 Çarşı mapindeki ortadaki objeleri kaldırıp düzenlemek mantıklı geldi dağlar hazır yapılmış 😂

Dosya Eklentileri

• IMG_4036.webp
    IMG_4036.webp
    24,7 KB · Gösterim: 25
Her hangi bir düzenleme officiallığı bozuyor direkt offcial gf den alıp kullanmak lazım😃 Çarşı mapindeki ortadaki objeleri kaldırıp düzenlemek mantıklı geldi dağlar hazır yapılmış 😂
sıfırdan rahatlatıcı bir göl map bekliyoruz :D

bu görüntüyü bozan bir şey değil sadece deniz kıyısına korumalı alan çizilecek şekilde ayarlanıyor haritanın görüntüsü değişmiyor

bu görüntüyü bozan bir şey değil sadece deniz kıyısına korumalı alan çizilecek şekilde ayarlanıyor haritanın görüntüsü değişmiyor
Evet biliyorum , demek istediğim biri damage atmaya geldiğinde burada saldıramazsın yazacak üstünde ama oyuncu bilmiyor bunu ve anlayamıyor bazıları ise hata olduğunu düüşünüyor başıma gelmişti önceden x serverinde.

Evet biliyorum , demek istediğim biri damage atmaya geldiğinde burada saldıramazsın yazacak üstünde ama oyuncu bilmiyor bunu ve anlayamıyor bazıları ise hata olduğunu düüşünüyor başıma gelmişti önceden x serverinde.
aklı olan hemen anlar balık alanı olduğunu ve burada bir şeyler olduğunu aklı olmayan bilgisayar dahi kullanmasın fikrimce bunu idrak etmek çok da zor olmamalı bence biraz da oyuncular zekalarını kullanmayı öğrensinler

Yarar ama bunu kullanarak hasar almaktan kaçınmaya çalışan oyuncular olabilir o yüzden konum kontrolü de lazım fakat ben olsam böyle bir çözüm yerine PvP'ye kapalı bir balık tutma mapi eklerdim veya köylerdeki kıyıları World Editörle düzenleyip güvenli alan yapardım, daha mantıklı gibi geliyor.
Evet öyle de bir çözüm olabilir, Ama kodla çözüm bulmak daha zahmetsiz olucak, ekstra mapa gelirsek eski tarz yani 1-99 oldschool fileslerde köyde balık tutuluyor onlar için gayet güzel olacağını düşünüyorum dediğin gibi map veya wordeditör ile çözüm sağlanabilir, fikrin için teşekkürler.