Şifre oluşturucu

• Konuyu açan Konuyu açan Sys
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 6
  • Gösterim Gösterim 201

Sys

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Programın amacı 12345 gibi hazır şifre kullanmak yerine kullanıcı istediği gibi şifre oluştursun düşüncesiyle oluşturduğum bir program.

Nasıl Çalışır?​

1. Şifre Girişi: Kullanıcıdan bir şifre girilmesi istenir.
  2. SHA-1 Hash Hesaplama: Girilen şifre SHA-1 algoritması ile hash'lenir ve ekrana yazdırılır.
  3. Binary Format: İlk hash değeri binary formata dönüştürülür.
  4. Binary Verinin Hash'lenmesi: Binary verinin SHA-1 hash'i tekrar hesaplanır ve ekrana yazdırılır.
  5. Sonuç: Elde edilen hash değeri büyük harfe çevrilir ve başına '*' eklenir. Sonuç, kullanıcıya gösterilir. [Navicat password kısmı için]
Ekran Resmi
1725408758044.webp

Link:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Merhaba, çok güzel paylaşım. Birde bunun tam tersinide ekleyebilrmisin. Bi ara uygulamam vardı kaybettim. Hash şifreleri çözüyodu.

SHA-1 tek yönlü fonksiyondur, hashten girdiyi bulamazsınız.

Geri dönüşümü zor diyo. Nasıl işliyo tam bilmiyorum ama benim kullandığım 1 site var orada bu işlemi yapıyor. İncelemek istersen

Bu site dışında hiç bi yerde rastlayamadım. Birde 1 uygulama vardı nerden buldum hatırlayamıyorum hem şifre oluşturuyodu hemde çözüyodu her türlü şifteyi

Geri dönüşümü zor diyo. Nasıl işliyo tam bilmiyorum ama benim kullandığım 1 site var orada bu işlemi yapıyor. İncelemek istersen

Bu site dışında hiç bi yerde rastlayamadım. Birde 1 uygulama vardı nerden buldum hatırlayamıyorum hem şifre oluşturuyodu hemde çözüyodu her türlü şifteyi
Bunların hash database'i var ve senin girdiğin hash ile database içinde arama yapıyorlar. Yoksa SHA-1 algoritmasını ters çözmüyorlar, bilinen ters fonksiyonu yok zaten. Benim şifremi bulamadı mesela. Wikipedinin "zor" dediği normal bir bilgisayar için birkaç milyon yıl boyunca brute force yaparsan bulabilirsin olarak "zor".

1725437656273.webp

Bunların hash database'i var ve senin girdiğin hash ile database içinde arama yapıyorlar. Yoksa SHA-1 algoritmasını ters çözmüyorlar, bilinen ters fonksiyonu yok zaten. Benim şifremi bulamadı mesela. Wikipedinin "zor" dediği normal bir bilgisayar için birkaç milyon yıl boyunca brute force yaparsan bulabilirsin olarak "zor".

18672 eklentisini görüntüle
Hmm bak onu bilmiyordum. Çoğu şifremi çözmüştü. Dedim bunlar bi yolunumu buldu acaba, oysaki veritabanı çözmüş herşeyi. 😂😂

Eline sağlık. Navicat kullanıcıları query kullanarak şifre oluşturabilir.
1725458862962.webp