Çözüldü İtem isim gözükmeme problemi

• Konuyu açan Konuyu açan ronaktm
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 5
  • Gösterim Gösterim 2K
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

ronaktm

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar arkadaşlar,

Oyuna yeni zırhlar ekledim ancak eklediklerimin bir çoğunun ismi gözükürken birinin ismi ve efsunları gözükmüyor.

sorunsuz gözüken:

Item adı gozuken.jpg

Gözükmeyen:

item adi gozukmeyen.jpg

problem nereden kaynaklanıyor olabilir?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Çözüm
Bu packi ben de eklerken sura zırhında aynı sorunu yaşamıştım. Çok saçma ama sorunun kaynağı şu; nedense sura zırhı kendisine verilen her kodu kabul etmiyor. Sorasında 55509 kodunu vermiştim ve düzelmişti.
Siz de bunun gibi 5 haneli fakat sayısal olarak yüksek bir kod vermeyi deneyin.
İtem kodunu doğru yazmama rağmen envanterime gelmiyor ==>
  • Filesiniz FTP taraflı yani item_proto ve mob_proto'yu FTP'den okuyor olabilir. /usr/game/db bölümünde olur genelde item_names.txt ve item_proto.txt bu iki yere ekleme yapmayı unutmuş olabilirsiniz.
  • Filesiniz SQL taraflı çalışıyor olabilir. Navicat>İtem_proto'ya ekleme yapmayı unutmuş olabilirsiniz.

Envanterimde bir şey görünmüyor ama giyince sorunsuz üstümde görünüyor ==>>

İtem_List.txt ile pack bağlantısı sağlanmamış.
  • Zırh'a dair herhangi bir ekleme yapmamış olabilirsiniz.
  • Zırh'ın kodunun karşısında yazan dosya yolununun içinde "isim.tga" packiniz de mevcut değildir.
  • İtem_List.txt'de çakışan bir kod yazmış olabilirsiniz.

Envanterimde var ama imleci üstüne götürünce bir şey yazmıyor ve giyilmiyor ==>>

[Locale_TR]>item_proto kontrol edilmeli.
  • item_proto.xml içine zırhın kod satırını eklememiş olabilirsiniz.
  • item_proto.xml içinde zırha verdiğiniz kod değerinden başka bir kod değeri daha olup çakışmış olabilirler.
  • item_proto.xml'yi kapatmayı unutmuş olabilirsiniz.
  • item_proto.xml'yi kapattıktan sonra locale_tr'ye atmayı unutmuş olabilirsiniz.
  • Locale_tr'yi kapattınız ancak metin2/pack klasörü içine atmayı unutmuş olabilirsiniz.

Zırhı giyiyorum ancak üstümde görünmüyor ==>>
  • msm'lere bir ekleme yapmamış olabilirsiniz.
  • msm'de ShapeIndex karşısında yazan sayı item_proto.xml'de herhangi bir zırh'ın value3'ünde yazmıyor olabilir.
  • msm'de zırhınızın shapedata** sayısı başka bir shapedata** ile aynı olduğu için çakışıyor olabilir.
  • msm'de zırhınızın shapedata** sayısı shapedatacount'tan fazla olabilir shapedatacount karşısında yazan sayıyı arttırın.
  • zırh modelinin granny sürümü filesinizin granny sürümünden yüksek olabilir. Filesinizin granny sürümünü yükseltin.

Zırhı giyiyorum ancak yerin dibine gömülüyor. ==>>
  • zırh packini metin2/pack bölümüne atmamış olabilirsiniz.
  • zırh packini metin2/pack bölümüne attıktan sonra INDEX'e eklememiş olabilirsiniz.
  • zırh pack isminde türkçe harfler bulunuyor olabilir. (ö,ü,ç,ü,ğ vb.) tamamen ingilizce harf kullanın.
  • zırhın msm kod bloğunda yazan konumda ".gr2" ve ".dds/.tga" aynen yazdığı üzere packinizde bulamıyor olabilir.
  • zırh modelinin granny sürümü filesinizin granny sürümünden yüksek olabilir. Filesinizin granny sürümünü yükseltin.

Umarım yardımcı olur bu bilgiler size ve diğer sorunu olan arkadaşlara.

Bu packi ben de eklerken sura zırhında aynı sorunu yaşamıştım. Çok saçma ama sorunun kaynağı şu; nedense sura zırhı kendisine verilen her kodu kabul etmiyor. Sorasında 55509 kodunu vermiştim ve düzelmişti.
Siz de bunun gibi 5 haneli fakat sayısal olarak yüksek bir kod vermeyi deneyin.

Son düzenleme:
Çözüm
Sorunu hala çözemediyseniz şu videoya bi bakın;

Siz de bunun gibi 5 haneli fakat sayısal olarak yüksek bir kod verin ve deneyin.
Hocam evet bunu denedim ve düzeldi teşekkür ederim.

İtem kodunu doğru yazmama rağmen envanterime gelmiyor ==>
  • Filesiniz FTP taraflı yani item_proto ve mob_proto'yu FTP'den okuyor olabilir. /usr/game/db bölümünde olur genelde item_names.txt ve item_proto.txt bu iki yere ekleme yapmayı unutmuş olabilirsiniz.
  • Filesiniz SQL taraflı çalışıyor olabilir. Navicat>İtem_proto'ya ekleme yapmayı unutmuş olabilirsiniz.

Envanterimde bir şey görünmüyor ama giyince sorunsuz üstümde görünüyor ==>>

İtem_List.txt ile pack bağlantısı sağlanmamış.
  • Zırh'a dair herhangi bir ekleme yapmamış olabilirsiniz.
  • Zırh'ın kodunun karşısında yazan dosya yolununun içinde "isim.tga" packiniz de mevcut değildir.
  • İtem_List.txt'de çakışan bir kod yazmış olabilirsiniz.

Envanterimde var ama imleci üstüne götürünce bir şey yazmıyor ve giyilmiyor ==>>

[Locale_TR]>item_proto kontrol edilmeli.
  • item_proto.xml içine zırhın kod satırını eklememiş olabilirsiniz.
  • item_proto.xml içinde zırha verdiğiniz kod değerinden başka bir kod değeri daha olup çakışmış olabilirler.
  • item_proto.xml'yi kapatmayı unutmuş olabilirsiniz.
  • item_proto.xml'yi kapattıktan sonra locale_tr'ye atmayı unutmuş olabilirsiniz.
  • Locale_tr'yi kapattınız ancak metin2/pack klasörü içine atmayı unutmuş olabilirsiniz.

Zırhı giyiyorum ancak üstümde görünmüyor ==>>
  • msm'lere bir ekleme yapmamış olabilirsiniz.
  • msm'de ShapeIndex karşısında yazan sayı item_proto.xml'de herhangi bir zırh'ın value3'ünde yazmıyor olabilir.
  • msm'de zırhınızın shapedata** sayısı başka bir shapedata** ile aynı olduğu için çakışıyor olabilir.
  • msm'de zırhınızın shapedata** sayısı shapedatacount'tan fazla olabilir shapedatacount karşısında yazan sayıyı arttırın.

Zırhı giyiyorum ancak yerin dibine gömülüyor. ==>>
  • zırh packini metin2/pack bölümüne atmamış olabilirsiniz.
  • zırh packini metin2/pack bölümüne attıktan sonra INDEX'e eklememiş olabilirsiniz.
  • zırh pack isminde türkçe harfler bulunuyor olabilir. (ö,ü,ç,ü,ğ vb.) tamamen ingilizce harf kullanın.
  • zırhın msm kod bloğunda yazan konumda ".gr2" ve ".dds/.tga" aynen yazdığı üzere packinizde bulamıyor olabilir.

Umarım yardımcı olur bu bilgiler size ve diğer sorunu olan arkadaşlara.

Sorunu hala çözemediyseniz şu videoya bi bakın;

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.