Yardım İnternet Bağlantısı Yokken Local Servere Bağlanamıyorum

• Konuyu açan Konuyu açan Hyuna Akali
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 14
  • Gösterim Gösterim 891
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Hyuna Akali

Full Stack Developer
Grafiker
Usta Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Az önce internetsizlikten ne yapacağımı bilemedim ve sunucuyu editlerim diye makinayı çalıştırdım. İnternetsiz halde açmayı başaramadım. Makinaya hiçbir türlü erişim sağlayamıyordum. Sonra dosya transfer protokolü geldi aklıma , aslında tüm dosyalar localde olduğu ve dışarıdan ver çekmeyeceğim için aslında bir internete ihtiyacım yoktu. Sadece iki cihazı aynı bağlantı üzerinde tutmam gerekecekti. Bunu aslında cat8 veya cat7 kablo olsa yapabilirdim ama bende yoktu. O yüzden taşınabilir hotspot'u telefondan açıp freebsd ve PC yi bağladım. Olmuştu, navicat açılıyor, yavaşta olsa chler başlatılıyordu fakat tek sıkıntı clientten giriş yapılamıyordu. Acaba atladığım bir yer mi oldu?

İnternetin olmasa bile pc modeme bağlı olması yeterli oluyor bi ara arkadaş ile tartışırken denemiştim :D

Köprü bağdaştırıcısı kullanırken internet kesildiği zaman bağlanamıyordum ben :D
Nat olarak ayarlansa internete gerek kalmıyor sanırsam

Ben denediğimde herşey çalışıyordu hatta bi kaç işlem yaptım oyundan atılmamıştım.

Filesten kaynaklandığını pek sanmıyorum. Modemle ilgili bir şey olabilir mi? :D Kardeşimin dersi bittiğinde interneti kesip bi deniyim haber veririm

Ayarları Bu şekilde yap.
not: #2 yazdığına bakma o benden kaynaklı bişey
Ekran Alıntısı.PNG

Daha önce buna benzer bir çok konuda da aynı öneride bulundum. Bizzat kullandığım yöntemdir.
Localde çalışmanın en pratik yolu, Microsoft Loopback Bağdaştırıcı kullanmak bence. Modeme,telefona yada herhangi bir cihaza dahi bağlı olmasanız bile tamamen local olarak çalışabilirsiniz.

Daha önce buna benzer bir çok konuda da aynı öneride bulundum. Bizzat kullandığım yöntemdir.
Localde çalışmanın en pratik yolu, Microsoft Loopback Bağdaştırıcı kullanmak bence. Modeme,telefona yada herhangi bir cihaza dahi bağlı olmasanız bile tamamen local olarak çalışabilirsiniz.
Nasıl ? Yani sanal bir bağdaştırıcı oluşturma yazılımı mı yoksa gerçek bir bağdaştırıcı mı ?

Sanal bir bağdaştırıcı. Modem görevi görüp Local üzerinden işlemler yapmakta birebir. Özellikle de metin2 için çok kullanışlı bence. Modemle uğraş, IP çekmeye çalış vs. şeyler söz konusu olmuyor pek. Sabit olarak oluşturulan bir IP üzerinden tüm Local işlemleri yapılabiliyor.

Sanal bir bağdaştırıcı. Modem görevi görüp Local üzerinden işlemler yapmakta birebir. Özellikle de metin2 için çok kullanışlı bence. Modemle uğraş, IP çekmeye çalış vs. şeyler söz konusu olmuyor pek. Sabit olarak oluşturulan bir IP üzerinden tüm Local işlemleri yapılabiliyor.
:) bunu bi araştırayım. Sadece metin2 editi yaparken değil bir çok yerde işimi görür o zaman