Yardım Öğretmen beceri seçme

• Konuyu açan Konuyu açan passionX
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 8
  • Gösterim Gösterim 110
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

passionX

Çaylak Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar oyuna ilk giriş yaptığımda öğretmenlerden beceri seçemiyorum karakter atıp girdigimde seçilebiliyor neyden kaynaklı olabilir

bir hata gözükmüyor karakter oluşturup oyuna giriş yaptığımda öğretmenlerde beceri al çıkmıyor tıkladığımda karakter atmam gerekiyor
dosyaların hakkında bilgi vermen gerekiyor. ekstra olarak ilgili questide kod blogu veya dosya olarak konuya dahil etmen gerekiyor. 10-15 yıl öncesinde değiliz, her dosyayı geliştiriciler kişiye özel oluşturuyorlar. bu yüzden dosyalarını görmeden sorunun nerede olduğunun kesin bir çözümü olamaz. ben derim ki questin bozuk halbuki server/src taraflı bir satırlık kod kaymasından bile bu şekilde basit hatalar veriyor olabilir.

dosyaların hakkında bilgi vermen gerekiyor. ekstra olarak ilgili questide kod blogu veya dosya olarak konuya dahil etmen gerekiyor. 10-15 yıl öncesinde değiliz, her dosyayı geliştiriciler kişiye özel oluşturuyorlar. bu yüzden dosyalarını görmeden sorunun nerede olduğunun kesin bir çözümü olamaz. ben derim ki questin bozuk halbuki server/src taraflı bir satırlık kod kaymasından bile bu şekilde basit hatalar veriyor olabilir.
src taraflı bir düzenleme yapmadım başlangıç quest ile öğretmen questi mi bırakıyorum

Dosya Eklentileri

Normalde 5. Seviyeye geldiğinde öğretmenlerden beceri seçiyorsun siz bunu kaldırdınız oyuna ilk girişte beceri alma özelliğine mi çevirdiniz tam anlayamadım.

başlangıç questi ve öğretmen questi ekledim ilk girildiğinde öğretmenlerden beceri seçilemiyor karakter atmak gerekiyor
Öğretmenleri login olarak tetiklettiriyorsundur. level up olarak tetiklettireceksin. Kodları görmediğim için bundan başka birşey diyemiyorum.

Yanii login olarak da tetikleteceksin ama şimdi kapsamlı birşey bu. Eğer kişi 5 ve 5 ten büyükse ve becerileri seçmemişse oyuna girdiğinde öğretmenlerde target yanar. Bu login ile tetiklenir. Bir tetiklenme daha yapılır bu da level up ile bu da oyunda anlık tetiklenmesi için.

when login begin
if pc.get_level() >= 5 then
set_state(SELECT_SKILL)
end

when level_up begin

if pc.get_level() == 5 then
set_state(SELECT_SKILL)
end

Şu an işteyim level up kısmını yanlış yazıyor da olabilirim bunu kontrol et yanii aklıma bu geldi mantık böyle çalışır öğretmenlerde.

Son düzenleme:
Öğretmenleri login olarak tetiklettiriyorsundur. level up olarak tetiklettireceksin. Kodları görmediğim için bundan başka birşey diyemiyorum.

Yanii login olarak da tetikleteceksin ama şimdi kapsamlı birşey bu. Eğer kişi 5 ve 5 ten büyükse ve becerileri seçmemişse oyuna girdiğinde öğretmenlerde target yanar. Bu login ile tetiklenir. Bir tetiklenme daha yapılır bu da level up ile bu da oyunda anlık tetiklenmesi için.

when login begin
if pc.get_level() >= 5 then
set_state(SELECT_SKILL)
end

when level_up begin

if pc.get_level() == 5 then
set_state(SELECT_SKILL)
end

Şu an işteyim level up kısmını yanlış yazıyor da olabilirim bunu kontrol et yanii aklıma bu geldi mantık böyle çalışır öğretmenlerde.
yardımın için sağol quest ile alakalı değil sanırım